تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۱۳۹۵۶۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم هندیجان در مجلس:
نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه کشاورزی هندیجان در حالت بحرانی قرار داشته و مسئولان باید به آن توجه ویژه‌ای کنند
علی گلمرادی با حضور در شهرستان هندیجان و دیدار با اقشار مختلف مردم از نزدیک با مشکلات، معضلات آشنا و از مسئولان اجرایی خواست به وضعیت مردم رسیدگی کنند.

نماینده مردم امیدیه، ماهشهر و بندرهندیجان در بندر سجافی هندیجان با ملوانان، کارگران و لنج داران دیدار کرد؛ در این دیدار کارگران و لنج داران با انتقاد از وضعیت اسفناک ترخیص نشدن کالاهای خود اظهار داشتند: متأسفانه در روند فعالیت اقتصادی هندیجان اختلال ایجاد می‌شود.

یکی از مردم هندیجان نیز در این دیدار اظهار داشت: آب رودخانه زهره هندیجان خشک‌شده متأسفانه در زیدون بهبهان و کانال‌های شهید رجایی امیدیه آب رودخانه را به‌صورت بی‌رویه برداشت می‌کنند و به همین دلیل آب شرب مردم به خطر افتاده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد ساری اصل امام‌جمعه هندیجان نیز در این دیدار گفت: مردم هندیجان مردمی شهیدپرور و ولایت مدار هستند شایسته نیست آب شرب آن‌ها توسط عده‌ای در بالادست رودخانه به خطر بیفتد.

کشاورزان هندیجانی در دیدار با نماینده مردم خواستار پرداخت خسارت به گندم کاران شدند، نماینده این کشاورزان بیان کرد: در حال حاضر 2 ماه است رودخانه زهره خشک‌شده و تمام کشاورزی، دام‌پروری ما نابود گشته، از مسئولان خواستاریم بیمه، خسارت محصولات ما را پرداخت کنند.

ابراهیم خلیلی افزود: به سبب برداشت‌های بی‌رویه و غیره قانونی آب رودخانه زهره در بالادست آب شرب ما کاملاً به خطر افتاده و در حال مهاجرت به شهرهای اطراف هستیم ما دیگر توانایی سکونت در روستا را نداریم چون آب برای زندگی نیست.

علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی ضمن همدردی با مردم، اظهار داشت: با تمام وجود برای رفع محرومیت این منطقه در حال تلاش هستم اما این تلاش‌ها زمان‌بر است چراکه مظلومیت‌ها، مشکلات بسیار سنگین و گسترده است.

وی افزود: متأسفانه مشکلات در چند سال اخیر انباشته‌ شده و نیاز به‌وقت و بررسی بسیار طولانی دارد از آنجایی‌که حجم کارها در مجلس هم زیاد است، باید برای دفاع از حقوق کلی کشور و منطقه در مجلس حضور فعال داشته باشم.

نماینده مردم هندیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه انتخابیه ما بسیار گسترده و بزرگ است بازدید، دیدار مردمی این حوزه نیاز به زمان بیش از 4 سال دارد اما به‌صورت شبانه‌روز بنده و همکاران ما در دفاتر پیگیر مشکلات هستیم.

وی در خصوص خشکی رودخانه زهره هندیجان گفت: چندین بار به‌صورت حضوری و غیرحضوری با مسئولان وزارت نیرو بخصوص شخص وزیر و استاندار خوزستان پیگیری کردم تا مشکل آب شرب مردم هندیجان و روستاهای اطراف حل شود.

گلمرادی در ادامه این دیدار ضمن بازدید از رودخانه خشک‌شده هندیجان عنوان کرد: وضعیت کشاورزی با این اتفاق اسفناک رو به بحران است و مسئولان مربوطه موظف هستند به فکر راه‌حل درستی باشند. مردم هندیجان حق‌دارند معترض باشند چراکه معیشت آن‌ها از بین رفته است.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار