تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷
کد خبر: ۱۴۱۸۴۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
پورحسین در تشریح طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تغییرات در تعطیلات رسمی کشور را بر اساس طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تشریح کرد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تغییرات در تعطیلات رسمی کشور را بر اساس طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تشریح کرد.

شکور پورحسین شقلان بر ضرورت ساماندهی تعطیلات رسمی کشور تاکید کرد و افزود: در طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور تغییراتی لحاظ شده که البته نیاز به بحث و بررسی زیادی برای تاثیرگذاری این تعطیلات بر اقتصاد کشور دارد.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در  ماده 2 طرح مذکور تعطیلی روز 4 فروردین به 5 فروردین تغییر پیدا کرده و روزهای 12 فروردین که مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران است و  همچنین تعطیلی 15 خرداد حذف می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: همچنین در طرح اصلاح لایحه قانونی تعیین تعطیلات رسمی کشور یک ماده به ماده 4 این قانون الحاق شده که بر اساس آن شنبه ها به جای پنج شنبه ها تعطیل خواهد شد.

وی با یادآوری قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید کرد: در این قانون که مصوب سال 86 است ساعات کاری کارمندان دولت 44 ساعت در هفته اعلام شده است همچنین در قانون کار نیز روز جمعه به عنوان تعطیل هفتگی کارگران با استفاده از دستمزد است که تعداد ساعاتی که برای کارگران ذکر شده از قانون مدیریت خدمات کشوری تبعیت می کند.

پورحسین تاکید کرد: در اصل 17 قانون اساسی نیز اشاره شده که مبنای کار ادارات دولتی بر هجری شمسی است و تعطیلی رسمی در کشور نیز روز جمعه قرار داده شده است همچنین تعطیلی رسمی مدارس کلیمیان در روز شنبه تعیین شده که این مهم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز به همراه دارد؛ حال با توجه به همه این موارد در تعطیلات تغییرات بنیادی صورت نگرفته و مهمترین بحث آن تعطیلی روز شنبه خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: یکی از دلایل پیشنهاد تعطیلی روز شنبه ها همسان سازی با تعطیلات کشورهای دیگر است که نمایندگان در نظر دارند جهت تبالات بهتر اقتصادی این روز تعطیل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مقایسه روزهای تعطیل در ایران با دیگر کشورها، گفت: بر اساس این مقایسه، آمریکا 117 روز و چین 115 روز در سال تعطیل هستند درحالی که ایران 78 روز تعطیلی دارد که در رتبه یازدهم قرار گرفته است این درحالی است که  سرانه کار مفید در ایران 15 است اما آمریکا با این تعداد از تعطیلات،  سرانه کار مفیدش 42 است و این نشان می دهد کشورهایی که تعطیلات بیشتری دارند سرانه کار مفیدشان بیشتر است.
مرجع / خانه ملت
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
یه کارگر بدبخت
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
0
4
سلام
شما که میگی کشورهایی که تعطیلات بیشتری دارند سرانه کار مفیدشان بیشتر است پس چرا میخواهید بنا بر گفته خودتان تعطیلی 12 فروردین و 15 خرداد رو حذف نمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نکنه میخواهید با این کار سرانه کار مفید رو پایین تر بیاورید!!!!!!!!!!!!!
بخدا کارمندان فقط برق میسوزونن وگرنه در اصل کار زیادی در ادارات به استثنای بانکها انجام نمی شود.
تایم ادارات به نطر من تا 12 کافیه و بیش از این فایده نداره مخصوصا ماهایی که تا ساعت 15/30 باید اداره بمونیم بدون نهار
تو رو خدا عقلانی تصمیم بگیرید
سحر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
0
0
یعنی چی؟؟؟؟ چرا تعطیلاتو دارید کم می کنید خودتون می دونید که ساعت کاری مفید کارمندا واقعا 8 ساعت نیست و یک انسان حداکثر تا 5 ساعت کشش داره برا کاراش که بخواد با تمرکز انجام بده و به تعطیلی واقعا نیاز داره تا رفرش بشه!!!!! اونوقت شما کارمنداتونو به زور از صبح تا سه و نیم عصر گشنه و تشنه نگه میدارید طلبکارم هستید؟؟؟؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
0
0
با جناب کارگر که بالا کامنت گذاشتن کاملا موافقم کار مفید ادارات تا قبل از اذان ظهر هست بقیش فقط مصرف برق الکی هست و هزینه نهار کارمندا هم هست و در کل باعث تحمیل هزینه اضافی به دولت میشه... از اون ورم عمر کارمند تلف میش رسیدگی به تربیت فرزندانش نداره و همینطور به همسرش و همینم باعث افزایش اختلافات و مشکلات اجتماعی میشه. خواهشا در این مورد فکر اساسی کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار