تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۱۴۲۱۹۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
قائم‌مقام کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه مطرح کرد:
بزرگترین تاکستان انگور ایران با بیش از یک هزار هکتار در اراضی این شرکت احداث شده و ۳۰ هکتار طرح پایلوت این تاکستان در ۱۵ اسفندماه امسال همزمان با روز درختکاری به بهره‌برداری می‌رسد
قائم‌مقام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: بزرگترین تاکستان انگور ایران با بیش از یک هزار هکتار در اراضی این شرکت احداث شده و ۳۰ هکتار طرح پایلوت این تاکستان در ۱۵ اسفندماه امسال همزمان با روز درختکاری به بهره‌برداری می‌رسد.

سیامک نصیرافشار در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت نخستین سالگرد خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که در محل این شرکت برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت جدید شرکت با خرید این مجموعه با برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظم وارد کار شده تا با برطرف کردن مسائل و مشکلات، روند تولید و اشتغال را در این شرکت افزایش دهد.

وی گفت: بخش دولتی با هفت ماه حقوق معوقه این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کرد و در مدت یکسال بخش خصوصی توانسته است تمام مطالبات کارکنان را پرداخت کند و تنها یک ماه حقوق معوقه داشته باشند.

قائم مقام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه افراد شاغل در این شرکت را حدود 5 هزار و 500 نفر در بخش‌های مختلف به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و موقت عنوان کرد و افزود: بخش خصوصی که این مجموعه را عهده‌دار شده تلاش می‌کند تا حقوق و مطالبات کارکنان به ویژه کارگران را به موقع پرداخت کند و ماهانه حقوق پرداختی به کارکنان این شرکت بیش از 90 میلیارد ریال است.

وی در همین ارتباط توضیح داد: سعی خواهیم کرد یک ماه حقوق معوقه و عیدی کارکنان تا پایان اسفندماه امسال پرداخت شود.

افشار تصریح کرد: زمین‌های این شرکت مساحتی حدود 24 هزار هکتار است که در 12 هزار هکتار نیشکر کشت شده و امسال در این شرکت در هکتار 75 هزار تن تولید شکر برداشت شد، امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های منظم در بخش کشاورزی در سه سال آینده این تولید شکر را به یکصد هزار تن در هکتار برسانیم که با پشتکاری که کارکنان این مجموعه دارند رسیدن به این ظرفیت شدنی است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت نیشکر هفت تپه به راه‌اندازی کارخانه تولید الکل در این شرکت اشاره کرد و گفت: تمام کارهای کارخانه تولید الکل در این شرکت انجام شده و بزودی واحد الکل سازی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ظرفیت تولید الکل در این شرکت را  10 هزار لیتر در روز اعلام کرد و افزود: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته ظرفیت تولید در مرحله نخست به 50 هزار لیتر و در مرحله دوم به 100 هزار لیتر در روز می‌رسد.

افشار  با اشاره به برنامه‌های دیگر این شرکت عنوان کرد: بزرگترین تاکستان انگور در ایران را در هفت تپه در مساحتی بیش از یک هزار هکتار احداث شده و این مجموعه با استفاده از آبیاری قطره ای و سیستم‌های کاشت، داشت، برداشت مکانیزه است

وی ادامه داد: گونه‌های کاشته شده در این تاکستان از بهترین نوع انگورهای صادراتی هستند، 30 هکتار طرح پایلوت این تاکستان 15 اسفند امسال همزمان با روز درختکاری به بهره برداری می‌رسد.

قائم مقام شرکت نیشکر هفت تپه در ادامه به راه اندازی خط تولید MDF اشاره کرد و گفت: تمام وسایل و تجهیزات این کارخانه از کشور آلمان خریداری شده و در آینده نزدیک در این شرکت نصب می‌شود. کارخانه بسته بندی شکر تا پایان امسال در این شرکت به بهره برداری می‌رسد.

قائم مقام شرکت نیشکر هفت تپه به طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: طرح تحقیق و تفحص به شرکت نیشکر هفت تپه ارتباطی ندارد و این طرح فقط برای شرکت کارون و طرح توسعه نیشکر است.

افشار اضافه کرد: آلودگی‌های محیط زیستی برای ما خیلی مهم هستند و برای این موضوع برنامه‌های خوبی شروع شده در زمان برداشت نیشکر و کاهش آلودگی در این موضوع از برنامه های مهم شرکت نیشکر هفت تپه است.

قائم مقام شرکت نیشکر هفت تپه خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار برداشت سبز را در دستور کار قرار دادیم و قصد داریم برای سال آینده در سطح زیر کشت بیشتری این کار انجام شود.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار