تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
کد خبر: ۱۴۳۷۱۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار فهرست منابع و حذفیات سؤالات آزمون سراسری سال 96 خبر داد و گفت: سؤالات آزمون سراسری سال 96 از فصول حذف‌شده کتب آموزش و پرورش طراحی نخواهند شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار فهرست منابع و حذفیات سؤالات آزمون سراسری سال 96 خبر داد و گفت: سؤالات آزمون سراسری سال 96 از فصول حذف‌شده کتب آموزش و پرورش طراحی نخواهند شد.

دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: سؤالات آزمون سراسری عمومی و اختصاصی سال 96 برای کلیه داوطلبان به‌صورت تستی چهار گزینه‌ای می‌باشد و سؤالات نیز دقیقاً از کتب اعلام‌شده دوره دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نظام جدید سالی‌واحدی منتشرشده در دفترچه شماره 1 آزمون سراسری 96 طراحی خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در طراحی سؤالات آزمون سراسری سال 96 هر درس، سؤالی از بخش، قسمت، مبحث و یا فصولی که وزارت آموزش و پرورش براساس بخشنامه‌های رسمی آن را حذف نموده است طراحی نخواهد شد و داوطلبان نگران این موضوع نباشند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: توضیحات لازم به همراه جزئیات منابع طراحی سوالات آزمون سراسری 96 به همراه حذفیات در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده و داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بخش های حذف‌شده هر رشته به سایت این سازمان مراجعه نمایند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار