تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
کد خبر: ۱۴۳۸۳۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس آژانس‌های هواپیمایی خوزستان گلایه کرد:
رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان با اشاره به وضعیت آژانس‌ها در ایام نزدیک به سال نو گفت: باید به آشفته‌بازار شب عید رسیدگی شود و نظارت عالیه بر روی قیمت پروازهای داخلی انجام گیرد
رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان با اشاره به وضعیت آژانس‌ها در ایام نزدیک به سال نو گفت: باید به آشفته‌بازار شب عید رسیدگی شود و نظارت عالیه بر روی قیمت پروازهای داخلی انجام گیرد.

امیر خوانساری با بیان این‌که بیشتر مقاصد گردشگری و تورها شامل استامبول و دبی بوده است، اظهار کرد: امسال هواپیمایی نفت به دلیل محدودیت‌های فنی، پروازهای خود را به دبی لغو کرده و این مساله باعث شده است نرخ پروازهای خارجی افزایش پیدا کند.

وی با بیان این‌که وضعیت آژانس‌های هواپیمایی با توجه به فروش تورهای نوروزی مطلوب است، افزود: با توجه به لغو پروازهای هواپیمایی نفت، ایرلاین‌های خارجی نیز اقدام به افزایش قیمت بلیط‌های خود کردند و این مساله مشکلات فراوانی را برای مسافرین به وجود آورد.

خوانساری در خصوص نرخ بلیط پروازهای داخلی عنوان کرد: در قیمت پروازهای داخلی ناهنجاری‌های بسیاری وجود دارد و شرکت‌های هواپیمایی کنترلی روی فروش پروازها ندارند.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌هایی مجوز داده که بسیاری از این شرکت‌ها ساختار شرکت هواپیمایی را ندارند و فقط مجوز گرفته‌اند و برنامه آن‌ها فقط فروش چارتری بلیط است.

خوانساری ادامه داد: طبق قوانین هواپیمایی کشوری، شرکت‌های ایرلاین فقط 20 درصد پروازها را می‌توانند به صورت چارتر عرضه کنند اما به دلیل این‌که سازمان هواپیمایی نظارت عالیه بر این موضوع ندارد، بسیاری از پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی چارتر می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که قیمت بلیط هواپیما در این ایام افزایش داشته است، عنوان کرد: چارترکننده‌ها به راحتی در روز روشن جیب مردم می‌زنند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارتی بر روی این مشکلات ندارد.

خوانساری خاطرنشان کرد: 98 درصد دفاتر هواپیمایی فقط نظاره‌گر هستند و هیچ دخالتی در قیمت‌ها ندارند و مجبور هستند از چارترکننده‌ها و سامانه‌های این چارترکننده‌ها، بلیط را در اختیار مردم بگذارند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار