تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
کد خبر: ۱۴۳۹۰۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
80 پایگاه نوروزی جمعیت هلال احمر در تعطیلات نوروز در خوزستان مستقر می شود
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت:80 پایگاه امدادی از سوی این جمعیت در تعطیلات نوروزی به مردم خدمات رسانی می کند.

علی خدادادی بیان کرد:از مجموع پایگاه های نوروزی که در خوزستان مستقر می شود، 39 پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با محور جوانان، 38 پست امداد و نجات نوروزی با محور امدادگران و نجاتگران و سه پست داوطلب یار امداد و نجات با محور داوطلبان است.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی امسال سه طرح نوروزی از سوی جمعیت هلال احمر استان خوزستان برگزار می شود، افزود: طرح امداد و نجات نوروزی در حوزه امداد و نجات یکی از این سه طرح است که در این طرح 38 پست ثابت و موقت در مسیرهای مختلف ورودی و خروجی استان، مناطق پرتردد کاروان های راهیان نور و معابر پرخطر مستقر می شود.

وی بیان کرد:در این طرح 18 پست ثابت امداد و نجات جاده ای، ساحلی و هوایی، 20 پست موقت امداد و نجات جاده ای و340 نیروی عملیاتی امدادگر و نجاتگر در طرح حضور دارند.

خدادادی اظهار کرد:همچنین در این طرح 42 دستگاه آمبولانس، 16 دستگاه خودرو نجات، 38 خودرو پشتیبانی و 6 موتور سیکلت آمبولانس، یک قایق شناور و یک فروند بالگرد در پست های امدادی مستقر است.

وی طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در حوزه جوانان را از دیگر طرح های نوروزی این نهاد عنوان کرد و گفت:در این طرح 39 پست ثابت و سیار در مسیرهای مختلف ورودی و خروجی استان، مناطق پرتردد کاروان های راهیان نور و معابر شلوغ مستقر می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در ادامه سخنانش افزود:همچنین 32 پست ثابت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی (حضور 3 عضو جوان در پست ها به صورت شبانه روزی)، هفت پست سیار با عنوان سحاب، 24 فضای دوستدار کودک،32 خیمه نماز،20 ایستگاه سلامت، یکهزار عضو جوان جمعیت هلال احمر خوزستان در این طرح مشارکت می کنند.

وی بیان کرد: همچنین در این طرح کمپین ملی 'نه به تصادفات' برای دومین سال پیاپی اجرا شده و طرح ملی بهبود رفتارهای ترافیکی موسوم به «بهرفت» و برنامه های فرهنگی، ورزشی، تفریحی، معنوی و مسابقات در طول برگزاری طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برگزار می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار