تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۱۴۳۹۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
هنوز نتایج رتبه بندی استان ها در کنکور اعلام نشده است ولی با توجه به نتایج کسب شده پیش بینی کسب رتبه ۱۷ یا ۱۸ را داریم
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هنوز نتایج رتبه بندی استان ها در کنکور اعلام نشده است ولی با توجه به نتایج کسب شده پیش بینی کسب رتبه ۱۷ یا ۱۸ را داریم.

محمد تقی زاده پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: در سال ۹۳ رتبه کنکور خوزستان ۲۷ بوده ولی در سال گذشته به رتبه ۲۱ ارتقا پیدا کرد. امسال نیز هنوز اعلام نتایج رتبه بندی استان ها صورت نگرفته ولی با توجه به نتایج کسب شده پیش بینی کسب رتبه ۱۷ یا ۱۸ را داریم.

وی افزود: تدوین برنامه کنکور در استان و فعالیت های مستمر در کل شهرها، تشکیل کلاس های تقویتی در روستاها و مناطق محروم از جمله برنامه های مهم اجرا شده است. برگزاری همایش های کنکور، توزیع کتب و نرم افزار، تشکیل پایگاه های مطالعات نوروزی نیز از دیگر کارها بود.

تقی زاده بیان کرد: بحث مالی که استاندار دستور اقدام داده بود با وجود جلسات بسیار تاکنون به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان ادامه داد: در پیش دبستانی رتبه اول کشور و در زمینه سوادآموزی بالاترین آمار جذب را داشتیم. در حوزه کنکور نیز با اولویت قرار دادن آن نیز ارتقای رتبه داشتیم.

تقی زاده تاکید کرد: فعالیت های آموزشی این اداره کل تا عصر روز شنبه ۲۸ اسفند ماه سال جاری ادامه دارد.

گتوند مقام نخست قبولی در کنکور خوزستان را دارد

رئیس اداره دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش خوزستان گفت: گتوند مقام اول کنکور را در سطح استان کسب کرد که با تشکیل جلسات هم اندیشی تجربیات آنها را منتقل کردیم.

ولی الله احمدی  پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۱ هزار و ۷۶۵ نفر دانش آموز در دوره دوم متوسطه مشغول به تحصیل هستند. در این بین ۳۸ هزار و ۲۶۱ نفر پایه دهم، ۳۷ هزار و ۳۹۷ نفر پایه سوم، ۲۶هزار و ۱۰۷ نفر در پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: هم اکنون ۲۸ درصد دانش آموزان فوق در رشته ریاضی فیزیک، ۵۴.۵ در رشته علوم انسانی، ۱۶.۵ درصد علوم تجربی و یک درصد در علوم هنری و معارف اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

احمدی تصریح کرد: سال گذشته ۶۶ هزار نفر در کنکور حضور داشتند که ۳۵ درصد در جنس دختر و ۳۹ درصد در جنس پسر قبول شدند. در سال آینده حداقل ۶۶ هزار نفر شرکت کننده خواهیم داشت که از این تعداد ۳۸ درصد فقط در اختیار ما هست و مابقی افرادی غیر در اختیار هستند.

رئیس اداره دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: تشکیل ستاد کنکور و بررسی راهکارها برای رسیدن به نتایج مطلوب، دریافت گزارش مناطق برای بهبود جایگاه کنکور، گتوند مقام اول کنکور را در سطح استان کسب کرد که با تشکیل جلسات هم اندیشی تجربیات آنها را منتقل کردیم، برگزاری همایش های مشاوره ای، کاهش اضطراب تست زنی، روانشناسی و کنکور از جمله اقدامات انجام شده است.

احمدی عنوان کرد: آدرس کلیه پایگاه های مطالعاتی کنکور که ۸۰ واحد در استان هستند برای دختران یک پایگاه و برای پسران هم یک پایگاه در هر منطقه تعیین کردیم تا در ایام تعطیلات نیز امکان مطالعه داشته باشند. توزیع ۲۶ هزار برگ بروشور و پنج هزار و ۶۰۰ جلد کتاب سوالات نهایی بین دبیرستان ها نیز از دیگر اقدامات انجام شده است. ۱۸  هزار ساعت آموزش توسط خیران آموزشی انجام دادیم.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار