تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷
کد خبر: ۱۴۳۹۶۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی در سالن کوثر شهر آبادان برگزار شد
مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی در سالن کوثر شهر آبادان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی کشتی فرنگی با حضور کیومرث هاشمی ریس کمیته ملی المپیک، دولت تورلیخانوف نماینده اتحادیه جهانی کشتی، فواد مسکوت رییس کنفدراسیون کشتی آفریقا ،اعضای هیئت رییسه اتحادیه جهانی کشتی، مسئولان استان خوزستان و علاقمندان به کشتی در سالن کوثر آبادان برگزار شد.

علیرغم اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم و مردم خود را برای ایام عید آماده می کنند اما علاقمندان و کشتی دوستان آبادانی استقبال نسبتا خوبی از این رقابت ها داشتند.

در زمان پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و همچنین دعای خاصه امام رضا (ع) همه کشتی دوستان و همچنین میهمانان خارجی با بلند شدن از روی صندلی های خود ادای احترام کردند.

اعضای شورای فرنگی تیم های ملی شامل حسین ملاقاسمی، رحیم علی آبادی و بهرام مشتاقی از نزدیک نظاره گر رقابت ها هستند.

در این مراسم با حضور دولت تورلیخانوف نماینده اتحادیه جهانی از قزاقستان، کیومرث هاشمی، شهردار آبادان، مدیر کل ورزش و جوانان استان خوزستان و رئیس منطقه آزاد اروند از فرانسیسکو لی رئیس کنفدراسیون قاره آمریکا و عضو اتحادیه جهانی کشتی، فواد مسکوت رئیس کنفدراسیون قاره آفریقا، پدرو عضو اتحادیه جهانی کشتی، خانم دینا والنکوف دبیر فدراسیون اوکراین و عضو کمیته کشتی زنان اتحادیه جهانی، المیرا پاسیموف عضو فدراسیون کشور قزاقستان با اهدا هدایایی تجلیل شد.

اسماعیل بورورو، دارنده مدال طلای المپیک ریو از کوبا در وزن 59 کیلوگرم که به عنوان مدرس در این رقابتها حضور یافته در سالن رقابت ها حضور دارد.

دولت تورلیخانف عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در ادامه این مراسم بیانیه اتحادیه جهانی کشتی را قرائت کرد؛ در بخشی از این بیانیه آمده است: "از طرف اتحادیه جهانی کشتی تبریکات ما را به خاطر برگزاری جام جهانی در استان خوزستان و شهر آبادان تشکر کنم و از سوی اتحادیه از همه مسئولان برگزار کننده به خاطر برگزاری عالی این دوره از جام جهانی تشکر می کنم."

در ادامه این مراسم موسیقی سنتی خوزستان و آبادان توسط هنرمندان اجرا شد.

از مادر بزرگوار شهید محمدرضا لامی زاده در این مراسم تقدیر به عمل آمد.

با برنامه ریزی انجام شده راههای ورود و خروج ورزشکاران، مسئولان، رسانه ها و همچنین تماشاگران تفکیک شده و نظم و انضباط خوبی در طول برگزاری مسابقات حاکم است.

ایران در گروه یک با روسیه، قزاقستان و آلمان همگروه است و درگروه دوم این رقابت ها نیز ترکیه، بلاروس، اوکراین و جمهوری آذربایجان قرار دارند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار