تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
کد خبر: ۱۴۴۹۶۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
عکس های سه عکاس خوزستانی به عنوان بخشی از هنر معاصر ایران در کشور گرجستان به نمایش گذاشته می شود
خوزنیوز: عکس های سه عکاس خوزستانی به عنوان بخشی از هنر معاصر ایران در کشور گرجستان به نمایش گذاشته می شود.
سه عکاس خوزستانی، نماینده ایران در نمایشگاه گرجستان

به گزارش خوزنیوز؛ علی اکبر شیرژیان، اولین نویسنده کتاب عکاسی مستند در ایران، بعنوان کیوریتور از سوی فستیوال عکس Kolga تفلیس در گرجستان ، آثاری از عکاسان ایرانی را برای نمایش در پایتخت گرجستان انتخاب کرده است.

 فستیوال عکس Kolga  از ۱۶ سال پیش در قالب هفته عکسی به میزبانی شهر تفلیس فعال است و امسال علاوه بر نمایشگاه و رقابت عکاسی، به ارائه ورکشاپ، لکچر و جلسات بررسی پورتفولیوی عکاسان هم می‌پردازد.

رویدادهای فستیوال Kolga  کمتر از یک ماه دیگر در گرجستان شروع خواهند شد که 3 عکاس از خوزستان نیز بعنوان نماینده ایران در این رویدادها حضور خواهند داشت.

علی سلطانی، نوید ریحانی و مدیار شجاعی فر، سه عکاس خوزستانی هستند که در بخش های نمایشگاه، لکچر و دیجیتال پرزنتیشن همراه با 22 عکاس دیگر بعنوان نمایندگان ایران حضور خواهند داشت.

علی اکبر شیرژیان بعنوان کیوریتور نمایشگاه ایران، در فراخوان این نمایشگاه که زمستان 1395 به صورت عمومی منتشر شده بود  اعلام کرده بود که  آثار ارسالی می‌توانند در تمامی ژانرهای عکاسی تولید شده باشد و محدودیتی از نظر سبک کاری وجود نداشت. برای انتخاب مجموعه عکس برای این نمایشگاه نیز سعی بر آن بوده تا مجموعه هایی انتخاب شوند که ضمن رعایت استاندارد عکاسی، محتوایی از واقعیت و فرهنگ ایران به زبان جهانی را بازتاب بدهند.

بخش نمایشگاه عکاسان ایرانی با عنوان "ایران یک پورتفولیوی باز" هفتم ماه می 2017 (هفدهم اردیبهشت) در موزه تاریخ شهر تفلیس، پایتخت گرجستان گشایش می یابد.

ضمنا برای علاقمندانی که مایلند در فستیوال عکس کولگا و دیگر برنامه های بین المللی این فستیوال حضور داشته باشند و از آنها بازدید کنند قرار است تور سفر به تفلیس به مناسبت فستیوال عکس کولگا در آن تاریخ فراهم شود که اطلاعات آن بزودی اعلام خواهد شد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار