تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
کد خبر: ۱۴۵۱۰۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دادگستری خرمشهر:
اگر توسط رسانه ها و یا در فضای مجازی تخلفی انجام شود، قانون گذار آن را نیز جرم لحاظ کرده و مجازات در پی دارد
رئیس دادگستری خرمشهر گفت: اگر توسط رسانه ها و یا در فضای مجازی تخلفی انجام شود، قانون گذار آن را نیز جرم لحاظ کرده و مجازات در پی دارد.

نعمت الله روشن روان در نخستین جلسه شورای اداری خرمشهر در سالن جلسات شهید دورقی فرمانداری این شهرستان بیان کرد: طبق تبصره دو ماده ۳۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری، سیستم قضایی مکلف شده است که برای پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی، ستادی را تشکیل دهد که این ستاد در خرمشهر تشکیل و نخستین جلسه آن نیز برگزار و مصوبات آن به طور حتم عملی خواهد شد.

وی به ماده ۶۸ قانون انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: طبق این ماده قانونی، هرگونه استفاده از امکانات دولتی در انتخابات تخلف محسوب می شود.

رئیس دادگستری خرمشهر خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه اظهار کرد: انتظار می رود ماده ۶۸ قانون انتخابات اطلاع رسانی شود و اتخاذ تدابیری همچون تکثیر این ماده قانونی و در اختیار ارگان ها قرار دادن آن در دستور کار قرار گیرد تا نصب العین باشد.

وی با بیان اینکه با رسیدن هرگونه خبری مبنی بر تخلف از سوی هر کس پرونده ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل می شود، افزود: قانونگذار، محاکم و دادسرا در این گونه مواقع مکلف به رسیدگی به این موضوعات هستند.

روشن روان ادامه داد: اگر هرکس به وظایف محوله خود عمل و وظایف شهروندی را رعایت کند پرونده ای نیز تشکیل نمی شود و این انتخابات نیز همچون انتخابات پیشین به بهترین شکل و با حضور حداکثری مردم برگزار می شود.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار