تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
کد خبر: ۱۴۵۱۲۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
بیماری زنگ زرد که در سطح محدودی در برخی مزارع گندم این شهرستان مشاهده شده بود با سرعت عمل کارشناسان کشاورزی کنترل شد
مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: بیماری زنگ زرد که در سطح محدودی در برخی مزارع گندم این شهرستان مشاهده شده بود با سرعت عمل کارشناسان کشاورزی کنترل شد.

احمد زارعی روز یکشنبه در نشست شورای کشاورزی،آب و منابع طبیعی دزفول افزود:اواخر پارسال مواردی از بیماری زنگ زرد در مزارع گندم دزفول مشاهده شد که برای مبارزه با این بیماری ستادی تشکیل و با سرعت عمل این ستاد ، بیماری زنگ زرد در مزارع گندم کانون کوبی شد.

وی با بیان اینکه بیماری زنگ زرد تولید را تحت تاثیر قرار می دهد افزود: بیماری زنگ زرد نواری در سطح 78 هکتار از مزارع گندم دزفول را آلوده کرده که مبارزه با این بیماری در سطح 51 هکتار از مزارع انجام شده و این بیماری کنترل شد.

30 هزار هکتار گندم آبی و 13 هزار دی در دزفول کشت شده که پیش بینی می شود 122 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

 اعطای 90 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان دزفول

زارعی گفت:پارسال بانک کشاورزی 90 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون به کشاورزان پرداخت کرد.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول همچنین به عملیات خاک ورزی حفاظی اشاره کرد و گفت:با فعالیت های ترویجی که صورت گرفته از این پس بقایای مزارع گندم در مزرعه باقی می ماند تا هم موجب حفاظت از خاک شود و هم از آتش زدن‌ آن جلوگیری شود.

زارعی افزود:در سال 88 ،خاک ورزی حفاظتی در سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی دزفول انجام شد و در سال زراعی جاری این میزان به 22 هزار هکتار رسیده است و شرایط به گونه ای است که در سال جاری حدود چهار هزار هکتار از کشت های صورت گرفته بصورت مستقیم به زیر کشت رفته و هنگام برداشت محصول در نقطه دیگر عملیات کاشت اجرا شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار