تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
کد خبر: ۱۴۵۱۵۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
بر اساس تحقیقات جدید مشخص شد
ویتامین‌های گروه B می‌تواند تاثیر آلودگی‌های ذرات ریز را بکاهد و ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی که ناشی از آلودگی هواست را تا حد قابل توجهی کاهش دهد
ویتامین‌های گروه B می‌تواند تاثیر آلودگی‌های ذرات ریز را بکاهد و ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی که ناشی از آلودگی هواست را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

 به گفته محققان دانشگاه کلمبیا نیویورک، درحالی که دو ساعت قرارگیری در معرض آلودگی هوا تأثیری منفی بر ضربان قلب و میزان گلبول‌های سفید مقابله کننده با بیماری می‌گذارد، می‌توان این تأثیرات را تا حد قابل توجهی با مصرف چهار هفته‌ای مکمل ویتامین B از بین برد.

با گسترش شهر‌ها، آلودگی هوا به یکی از موضوعات مهم برای افراد مختلف تبدیل شده است؛ همین موضوع موجب شده است تمرکز بسیاری از محققان و دانشمندان بر روی مکمل‌هایی باشد که می‌تواند اثرات مضر آلودگی هوا را تاحدی کاهش دهد.

بر اساس یافته‌های جدید، ویتامین‌های گروه B می‌تواند تأثیر آلودگی‌های ذرات ریز را بکاهد و ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی که ناشی از آلودگی هوا است را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

به گفته محققان، قرارگیری در معرض ذرات ریز آلاینده‌ها با افزایش ریسک حملات قلبی، سرطان ریه، جهش DNA، و زایمان و مرگ زودهنگام مرتبط است.

در مجموع آلودگی هوا در مرگ زودهنگام سالانه بیش از 3.7 میلیون نفر در سراسر جهان نقش دارد و عمدتاً در اثر آسیب‌های حادی است که به سیستم قلبی-عروقی می رساند.

سازمان بهداشت جهانی در آخرین گزارش خود اعلام کرد، 90 درصد از جمعیت کل جهان در مناطقی زندگی می‌کنند که کیفیت هوا در آن مناطق، از مرز‌های استاندارد سلامت عبور کرده‌اند.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار