تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
کد خبر: ۱۴۵۲۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
هشدار دادستان شوش به نامزدهای انتخابات شورا:
با مدیریت فضای مجازی با هرگونه تخلف احتمالی از سوی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا برخورد می شود
دادستان عمومی و انقلاب شوش گفت: با مدیریت فضای مجازی با هرگونه تخلف احتمالی از سوی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا برخورد می شود.

مصطفی نظری با اشاره به انتخابات پیش روی شوراهای اسلامی شهر و روستا و گزارش های واصله از اقدامات غیر قانونی بعضی نامزدها از جمله توزیع بروشور ، زندگی نامه ، کارت ویزیت و تشکیل کمپین حمایتی در فضای مجازی افزود: آرامش فضای جامعه پیش از زمان قانونی تبلیغات باید از سوی همه نامزدها حفظ شود.

وی تاکید کرد : نامزدها باید مراقب باشند مرتکب تخلف نشوند، چرا که تبلیغات زود هنگام هم بی‌اخلاقی و هم غیرقانونی است و در صورت تخلف طبق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

دادستان شوش مهمترین رویکرد این دادستانی در انتخابات را سلامت و امنیت انتخابات برشمرد و افزود:به افراد فعال در زمینه انتخابات هشدار جدی داده شده فعالیت آنها در فضای حقیقی و مجازی رصد می شود و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد .

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: انتخابات از ابعاد مختلف داخلی و خارجی مورد توجه است لذا در این زمینه باید حساسیت بیشتری داشته باشیم و فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات وظیفه سنگین مسئولان است، چرا که با حضور پرشور مردم دشمنان ناامید می شوند.

نظری گفت: انتشار هرگونه اخبار کذب اعم از کنارگیری یا اعلام نتیجه انتخابات و یا شایعه پراکنی در فضای مجازی تخلف بوده و دستگاه قضایی با عوامل آن برخورد می کند.

دادستان شوش گفت:برای جلوگیری از تخلف و جرائم انتخاباتی تمام فرایند انتخابات در فضاهای مجازی توسط پلیس فتا ودستگاه قضایی رصد و پیگیری می‌شود.

نظری گفت: کاندیداها باید از استفاده یا نسبت دادن موارد نابجا به نامزدهای رقیب خودداری کرده و از اینکه خود را برنده انتخابات معرفی نمایند پرهیز کنند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار