تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۱۴۵۲۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نخستین کافه کتاب خرمشهر با ۱۰۰۰ جلد کتاب با حضور مسئولان محلی و استانی افتتاح شد
نخستین کافه کتاب خرمشهر با ۱۰۰۰ جلد  کتاب با حضور مسئولان محلی و استانی افتتاح شد.

شامگاه سه شنبه و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند، رواسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی خرمشهر و جمعی از روسای کانون ها، سمن ها و کتابخوانان خرمشهر در رستوران آقا بزرگ این شهر افتتاح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر در این آئین، افتتاح این کافه کتاب را جرقه آغازین برای اتفاق های فرهنگی و هنری در منطقه دانست.

همایون قنواتی  گفت: امیدواریم این حرکت مطلوب با همکاری هنرمندان و روشنفکران و با ورود به ابعاد مختلف به یک جریان و مکتب تبدیل شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد  اروند با تاکید بر اینکه این اداره کل از طرح هایی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است، استقبال می کند حمایت این اداره کل را از موسسه فعال در عرصه کتابخوانی اعلام کرد.

مجری طرح کافه کتاب در خرمشهر نیز در این آئین افتتاحیه اظهار کرد: کافه کتاب در مرحله اول با یک هزار جلد کتاب با همکاری نهادهای مختلف از جمله امام جمعه خرمشهر، اداره ارشاد، سازمان منطقه آزاد راه اندازی شد و در صدد هستیم این طرح در سایر رستوران ها نیز اجرایی شود.

فاطمه پوراکرمی با بیان اینکه برای این کافه کتاب برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است، افزود: جلسات نقد و کتابخوانی هر هفته با موضوعات مختلف فرهنگی، هنری، علمی و تجاری و با حضور چهره های سرشناس. در این کافه کتاب برگزار می شود و در روزهای یکشنبه نیز به بانوان امتیاز ویژه ای داده خواهد شد.

پوراکرامی، اجرایی کردن طرح «کوچه های فرهنگی» را به عنوان دیگر برنامه این موسسه یاد کرد و توضیح داد:  طرح کوچه های فرهنگی در نزدیکی مجتمع های تجاری اجرا می شود و در طی آن از شاعران پیشکسوت برای شعر خوانی همراه با دعوت از نوازندگان سازهای محلی برای غنا بخشیدن به اوقات فراغت جوانان استفاده خواهد شد.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر: