تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
کد خبر: ۱۴۵۳۲۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
پارسال 23 حلقه چاه آب غیرمجاز کشاورزی در دزفول و هفت حلقه نیز در اندیمشک پلمب شدند
مدیر امور آب شمالغرب خوزستان گفت:پارسال 23 حلقه چاه آب غیرمجاز کشاورزی در دزفول و هفت حلقه نیز در اندیمشک پلمب شدند.

سید محمد سجادیان در چهارمین نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:برداشت بی رویه آب از جمله معضلات موجود کشور می باشد بطوری که در استانهای فارس، همدان خراسان و برخی استان های دیگر وضعیت برداشت بی رویه آب بحرانی شده است.

وی وضعیت برداشت آب در شمالغرب خوزستان را نیمه مطلوب دانست و گفت:بر هم خوردن تخلخل اولیه رسوبات آبرفتی و نشست زمین ،کم شدن دبی آب و خشک شدن رودخانه ها ،از بین رفتن پوشش گیاهی از جمله عواقب و اثرات منفی برداشت بی رویه آب از آبهای زیرزمینی می باشد .

سجادی گفت:با پیگیری های انجام شده 30 حلقه چاه آب غیرمجاز کشاورزی در دزفول و اندیمشک پلمب شدند که در تلاش هستیم سایر چاه های غیرمجاز را نیز پلمب کنیم .

سجادیان تعداد چاه های خشکسالی دزفول را 406 حلقه عنوان کرد و گفت:علاوه بر این 640 چاه بهره برداری مجاز در دزفول وجود دارد ضمن اینکه 90 حلقه چاه غیرمجاز در دزفول وجود دارد که اغلب آنها نیمه عمیق بوده و در باغات حفر شده اند.

وی اضافه کرد:امسال گشت آبی در دزفول اجرا می شود و در صدد هستیم با همکاری قضایی و نیروی انتظامی از تصرفات عدوانی به حریم و بستر رودخانه دز جلوگیری کنیم .
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار