تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸
کد خبر: ۱۴۶۷۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست فرمانداری اهواز گفت: تاکنون ۶۲۵ نفر در انتخابات شورای شهر اهواز در صحنه رقابت باقی مانده اند
سرپرست فرمانداری اهواز گفت: تاکنون ۶۲۵ نفر در انتخابات شورای شهر اهواز در صحنه رقابت باقی مانده اند.

نبی الله خون میرزایی اظهار کرد: ۵۵۴ شعبه اخذ رای در اهواز تعیین شده که از این تعداد ۴۱۳ شعبه شهری، ۱۳۸ شعبه روستایی هستند.

وی با بیان اینکه از ۵۵۴ شعبه، ۵۳ شعبه سیار هستند که ۲۲ شعبه شهری و ۳۱ شعبه روستایی و ۵۰۱ شعبه هم ثابت هستند، افزود: سه میلیون و ۲۲۰ هزار نفر از شهروندان اهوازی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر هستند.

سرپرست فرمانداری اهواز در خصوص آمار نهایی داوطلبان انتخابات شورای شهر  تصریح کرد: تا این تاریخ ۶۲۵ نفر از داوطلبان انتخابات شورای شهر اهواز در صحنه رقابت حضور دارند.

خون میرزایی با اشاره به تخلفات تبلیغاتی کاندیداها با نصب پوسترها و بنرهای انتخاباتی در مکان های غیر مجاز گفت: مقرر شد که سازمان زیباسازی شهرداری اهواز به عنوان متولی زیباسازی و مراقبت از مبلمان شهری شکایت و ستاد انتخابات فرمانداری اهواز هم شکایات را پیگیری کند و به دستگاه هم  قضایی ارجاع دهد.

وی با بیان اینکه با کاندیداهایی که در تبلیغات قانون را رعایت نکردند برخورد و به دستگاه قضایی معرفی شدند، تأکید کرد: برای تعداد زیادی از داوطلبان متخلف پرونده قضایی تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع داده شد اما متاسفانه با این حال تخلفات همچنان ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری اهواز در پاسخ به سئوالی در خصوص تبلیغات نامتعارف برخی کاندیداهای زن شورای شهر اهواز یادآور شد: در تبلیغات انتخابات هر کسی آنچه را که دارد به رخ می کشد که می تواند توانایی سیاسی، نفوذ اجتماعی، تجربه اجتماعی و یا شخصیت کاریزماتیک باشد اما اینکه شیوه جلوه گری برای تبلیغ انتخاب می شود به خود کاندیدا برمی گردد.

دلایل تغییر محل سخنرانی رئیس جمهور

خونی میرزایی با اشاره به تغییر محل دیدار مردمی روحانی رییس جمهور از پارک دولت به ورزشگاه تختی توضیح داد: این مسئله حاصل همفکری شورای تامین استان و تیم حفاظت شخصیت و پروتکل ها و دستورالعمل هایی بود که در این زمینه وجود دارد.

وی بیان کرد: دستورالعمل شورای امنیت کشور شرایطی را برای حضور، محل استقرار و سخنرانی شخصیت ها پیش بینی کرده که ورزشگاه تختی ماحصل همفکری شورای تامین استان و تیم حفاظت ریاست جمهوری بود.

سرپرست فرمانداری اهواز افزود: یکی از پارامترها میزان استقبال بود که فضاهایی که پیش بینی شده گنجایش استقبال کنندگان را نداشت و ممکن بود اختلالی در نظم و ترافیک منطقه ایجاد کند.

خون میرزایی عنوان کرد: مکان قبلی به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی ضریب های حفاظتی مورد تائید تیم حفاظت شخصیت را نداشت و اولویت با توجه به جمیع شرایط و جهات ورزشگاه تختی بود.

وی در خصوص تخلفات تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: تخلفاتی از ستادهای کاندیداهای ریاست جمهوری گزارش شد که عمدتا مربوط به موضوعات تبلیغاتی بود که با هدایت های صورت گرفته و همکاری مسئولان ستادها ساماندهی شد.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار