تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
کد خبر: ۱۴۸۱۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سید علیرضا شفیعی، شاعر خوزستانی در محضر رهبر انقلاب
روایت شاعر خوزستانی از دیدار شاعران با مقام معظم رهبری
بسم الله الرحمن الرحیم
۱-برای ما که در شب ظلمانی غیبت امام معصوم زندگی می کنیم ، تماشای ماه ؛ ماهی که نورش را از خورشید می گیرد ، مغتنم و لذت بخش است.
۲-امسال توفیق داشتم در دیدار سالانه شاعران با رهبر معظم انقلاب حضورداشته باشم.وقتی به محضر پیر و مرادمان شرفیاب شدم ، نشستم و سلام عرض کردم.دستشان را بوسیدم.به تماشای چهره نورانی و با هیبت شان نشستم و سلام "بچه های حزب اللهی" اهواز را به ایشان رساندم.حضرت آقا از شنیدن نام "بچه های حزب اللهی" آشکارا خوشحال شدند و برایشان آرزوی موفقیت کردند.
در آن لحظه های شیرین ، که مدتها بود انتظارش را می کشیدم ، به آقا عرض کردم که : تازه عقد کرده ام و التماس دعا دارم.از ایشان خواستم دعا کنند که شهادت ، ختم زندگی ما باشد.آقا گفتند: "ان شاالله که با محبت شروع کنید و با محبت ادامه دهید." و با لبخند ادامه دادند:"بعد از ۶۰ ، ۷۰ سال، خواستید شهید بشوید ، بشوید!"
۳-مجموع شعرخوانی های جلسه امسال ، به مراتب از سالهای پیش بهتربود.شعر "علی محمد مودب"برای شهید رجب محمدزاده ، شعر"مهدی جهاندار" برای فتنه ، شعر "محسن ناصحی" برای مدافعان حرم ، شعر عاشورایی"محمدزارع" - که آقا را منقلب کرد و از ایشان اشک گرفت- ، شعر "جوادالهی پور" برای بصیرت و شعر طنز"محمدحسین مهدویان" از نمونه های خوبی بود که در این جلسه ارائه شد.
۴-در این جلسه ،حضرت آقا مثل همیشه لطایف و مطایبات خاص خود را داشتند.
بعنوان مثال :وقتی آقای قزوه -مجری برنامه- از خانم شعبانی دعوت کردند تا بعنوان شاعری از "شادگان" شعرخوانی کنند ، خانم شعبانی تذکر دادند که اهل "هندیجان"هستند.
آقای قزوه گفت فرقی نمیکند! حضرت آقا با لبخند گفتند: فرق می کند! اهل هندیجان فارس اند و اهل شادگان عرب.
دقت نظر و نکته سنجی ایشان ما را به تعجب واداشته بود.
۵- بعد از شعرخوانی ها ، حضرت آقا سخنان کوتاه خود را شروع کردند ؛ سخنانی که در عین کوتاهی ، حاوی نکات مهمی بود.ایشان جلسه را "مطلوب" و "شیرین" ارزیابی کردند و گفتند : از اینکه شعر امروز هم درخدمت انقلاب است و هم در سطح بالایی است احساس افتخار می کنم.

#سید_علیرضا_شفیعی
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مشتاق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
0
0
خوشا به سعادتتون. بنده هم نیم شاعری هستم در شهر اهواز. کاش می شد روزی این افتخار نصیب ما هم بشود و در محضر آفتابی آقا شهرسرایی کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار