تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
کد خبر: ۱۴۸۲۳۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از جذب 1280 مدرس آموزش خانواده خبر داد و گفت: ثبت نام داوطلبان از امروز شروع شده است
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از جذب 1280 مدرس آموزش خانواده خبر داد و گفت: ثبت نام داوطلبان از امروز شروع شده است.

نورعلی عباس‌پور در نشستی خبری با بیان اینکه رسالت اصلی انجمن اولیاء و مربیان فراهم‌سازی بستر مناسب برای مشارکت آگاهانه اولیاء در فرایند مدرسه و تعلیم و تربیت فرزندانشان است، اظهار کرد: اگر زمینه حضور موثر اولیاء فراهم نشود تعلیم و تربیت دچار مشکل و نارسایی خواهد بود.

وی افزود: فلسفه ایجاد این تشکیلات کیفیت‌بخشی به حضور اولیاء در برنامه‌های مدرسه است. تاکنون به جایگاه انجمن اولیاء و مربیان توجه ویژه‌ای شده و تلاش می شود این نقش پررنگ تر شود.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر انجمن‌ها در مدارس فعال نباشند قطعا ادامه فعالیت مدارس ما دچار مشکل و یا احیانا متوقف خواهد شد، عنوان کرد: در 90 هزار مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان داریم.

عباس‌پور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم حضور خانواده در مدرسه را اثربخش کنیم، اظهار کرد: اکنون آموزش خانواده در دستور کار ما قرار دارد. البته این کار در چند بخش انجام می‌شود. یک بخش آن انتشار محتوای آموزشی است. انتشار 270 عنوان کتاب که غنی‌ترین منابع مربوط به پاسخگویی به نیاز والدین است، انجام شده است. همچنین چاپ ماهنامه پیوند خانواده با 350هزار تیراژ از فعالیت‌هایی است که دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده به صورت حضوری جزو برنامه‌های اصلی مدارس است. در سال گذشته یک چهارم از جمعیت اولیاء که شمار آن‌ها به هشت میلیون نفر می‌رسد تحت آموزش قرار گرفتند. معمولا چهار تا هفت جلسه آموزشی برای اولیاء برگزار می‌شود. سال گذشته بیش از 127 هزار دوره آموزشی برگزار شد.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 15 هزار مدرس آموزش خانواده داشتیم که اکنون شمار آن‌ها به 7000 هزار نفر رسیده است، عنوان کرد: درخواست‌هایی از استان‌ها وجود داشت و برای جذب مدرس اقدام کردیم. شیوه‌نامه مربوط به استان‌ها ارسال و ثبت نام از امروز از طریق سامانه familyeducation.Ir شروع شده است و تا 10 تیرماه ادامه دارد. داوطلبان، همکاران رسمی و پیمانی و اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها هستند و 50 هزار تومان بابت ثبت نام دریافت می‌شود.

وی افزود:در مرحله آزمون محدودیت خاصی برای رشته تحصیلی نداریم و کسی که رشته‌اش مرتبط نیست اگر علاقه‌مند باشد می‌تواند دوره‌های آموزشی را بگذراند و در این حیطه فعالیت کند. بنا داریم امسال 1280 نفر را جذب کنیم.

عباس‌پور با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی قابل قبول فوق لیسانس و بالاتر است، عنوان کرد: افرادی که در مرحله آزمون علمی حدنصاب لازم را کسب کنند تحت مصاحبه قرار می‌گیرند و اگر پذیرفته شوند وارد دوره‌های آموزشی می‌شوند. دوره‌های آموزشی 60 ساعته در نظر گرفته شده‌اند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حق‌الزحمه درنظرگرفته‌شده بر اساس دستورالعمل مالی مدارس و ضوابط معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود و از اعتبارات دولتی نیست، گفت: حق‌الزحمه از محل مشارکت داوطلبانه اولیاء به مدارس تامین می‌شود.

وی افزود: چون خود انجمن‌های مدارس برای دوره‌های آموزشی والدین برنامه‌ریزی می‌کنند معمولا حق‌الزحمه را تامین می‌کنند و تاکنون مشکلی برای پرداخت حق‌الزحمه مدرسان وجود نداشته است. ما موظف هستیم مدرسان مجرب را معرفی کنیم.

عباس‌پور به جمع‌آوری 360 میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی در مدارس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مدارس دستورالعمل مالی دارند و این مبالغ باید با نظر انجمن اولیاء و مربیان با توجه به سرفصل‌های مشخص‌شده هزینه شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار