تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
کد خبر: ۱۴۸۲۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کتاب «حدیث عشق به‌روایت تصویر» با موضوع سنگرسازان بی‌سنگر جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس رونمایی شد.
کتاب «حدیث عشق به‌روایت تصویر» با موضوع سنگرسازان بی‌سنگر جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس امروز در آبادان با حضور قائم‌مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان استانی رونمایی شد.

کتاب «حدیث عشق به‌روایت تصویر» با شماره کتاب‌شناسی ملی 4432974 توسط انتشارات کردگار با تیراژ 2000 نسخه و براساس فهرست‌چینی فیپا به چاپ رسیده وارد بازار کتاب شد.

این کتاب شامل 350 تصویر به‌یادماندنی از حضور فعال و مؤثر سنگرسازان بی‌سنگر جهاد سازندگی خوزستان در دوران دفاع مقدس است که با تلاش و کوشش «صادق طالب باغبانی» از مسئولان پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد خوزستان به چاپ رسیده است.

نویسنده کتاب «حدیث عشق به‌روایت تصویر» در مقدمه تألیف خود آورده است که «روزهای آخر شهریور ماه 1359 رژیم بعث عراق با حمایت قریب به اتفاق قدرت‌های جهانی از مرز خوزستان هجومی غافلگیرانه را به میهن عزیزمان آغاز نمود. شرایط پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این ذهنیت را در اذهان دشمنان انقلاب ایجاد نموده بود که با یورشی ددمنشانه می‌توانند نهال نوپای انقلاب را از ریشه خشکانده و سلطه‌ای دوباره بر کشور ایران داشته باشند. اما برخلاف تصور واهی آنان جوانان پرشور، با ایمان و وطن‌دوست به‌فرمان رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) چون کوهی استوار در مقابل هجوم آنان ایستادند و مردانه از ارزش‌ها و نوامیس خویش دفاع نمودند».

همچنین  در بخشی از کتاب عنوان شده که «جهادگران جهادسازندگی که از جوانان پرشور، انقلابی و دلباخته امام خویش بوده‌اند از جمله نیروهایی بودند که هم‌دوش دیگر اقشار مردمی و ارگان‌های انقلابی به دفاع از مرز و بوم ایران شتافتند، جوانان خلاق جهادی در اندک زمان ستادهای پشتیبانی جنگ را تشکیل دادند و چیزی نگذشت که مسئولیت پشتیبانی و مهندسی جبهه‌های دفاع مقدس به آنان سپرده شد و با نشان دادن رشادت‌های فراوان و خلق حماسه‌ها و ابداعات مهندسی بود که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) لقب سنگرسازان بی‌سنگر را به آنان عطاء نمودند و فرمودند «اگر جهاد نبود پیروزی با این سرعت به دست نمی‌آمد».

صادق طالب باغبانی در این کتاب با اشاره به این‌که خلاقیت‌هایی که توسط جهادگران سنگرساز بی‌سنگر در هشت سال دفاع مقدس به وقوع پیوست در نوع خود در دنیا بی‌نظیر بوده و طراحان مهندسی جنگ قدرت‌های جهانی را به تعجب واداشت، گفت: «ابداعاتی همچون پل خیبر و پل بعثت از این جمله می‌باشند که مشخصات فنی آن کارشناسان را شگفت‌زده می‌سازد».

آئین رونمایی این کتاب با حضور قاسمی، قائم‌مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی، چنگلوایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و دیگر مسئولان استانی و جمعی از خانواده معزز شهداء، جانبازان و جهادگران دوران دفاع مقدس در سازمان جهاد کشاورزی آبادان برگزار شد.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار