تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
کد خبر: ۱۴۸۴۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
با هدف صیانت و حفاظت از جنگل های زاگرس، کارگاه آموزشی مهار آتش جنگل ویژه عشایر و روستاییان در شهرستان اندیکا برگزار شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا گفت: با هدف صیانت و حفاظت از جنگل های زاگرس، کارگاه آموزشی مهار آتش جنگل ویژه عشایر و روستاییان در شهرستان اندیکا برگزار شد.

محسن نوذری روز شنبه اظهارکرد: در این کارگاه یک روزه 30 نفر از عشایر و روستاییان مناطق مختلف شهرستان اندیکا حضور داشتند.

وی گفت: منابع طبیعی رویکرد قاطعانه ای در برخورد با متخلفان عرصه منابع طبیعی دارد و این اداره طبق قانون با اشخاص متخلف برخورد جدی می کند.

وی افزود: این کارگاه آموزشی با هدف آموزش لازم به منظور مهار آتش احتمالی و لزوم مشارکت جوامع محلی در حفاظت از جنگل ها و مراتع شهرستان اندیکا برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اندیکا ادامه داد: با توجه به رسیدن فصل گرما از مردم درخواست داریم نکات ایمنی را رعایت کنند و در هیچ شرایطی در جنگل ها و مراتع شهرستان و حتی در بقایای زمین های کشاورزی که احتمال سرایت آتش سوزی به جنگل ها و مراتع وجود دارد اقدام به روشن کردن آتش نکنند.

وی گفت: آتش سوزی در مراتع و جنگل ها موجب خسارت جبران ناپذیری بر پیکره ی سرمایه های ملی ما خواهد شد و مجازات سنگینی برای افرادی که موجب آتش سوزی جنگل ها و مراتع می شوند، در قانون پیش بینی شده است.

نوذری اظهارکرد: در مواقع بروز آتش سوزی با توجه به اینکه ساکنان محل خیلی سریع از بروز آتش سوزی ها به خاطر سکونت در مناطق مختلف مطلع می شوند اگر به سرعت در امر مهار آتش شرکت کنند از توسعه و بحرانی شدن آن می توان جلوگیری کرد.

شهرستان اندیکا با جمعیت 80 هزار نفر از شهرهای شمالی خوزستان محسوب می شود که مساحت آن 2 هزار و 300کیلومتر مربع است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار