تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
کد خبر: ۱۴۸۴۴۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
یک مجموعه ورزشی به نام "حجاب" در منطقه گلستان اهواز داریم که زمین آن طی سال‎های گذشته گرفته و توسط اداره‎کل ورزش و جوانان خوزستان ساخته شد ولی متاسفانه بنیاد مستضعفان استان اجازه ورود نمی‌دهد و از استاندار درخواست کمک در این زمینه را داریم
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت:‌ یک مجموعه ورزشی به نام "حجاب" در منطقه گلستان اهواز داریم که زمین آن طی سال‎های گذشته  گرفته و توسط اداره‎کل ورزش و جوانان خوزستان ساخته شد ولی متاسفانه بنیاد مستضعفان استان اجازه ورود نمی‌دهد و دست روی این مجموعه گذاشته است و از استاندار درخواست کمک در این زمینه را داریم.

افشین حیدری در شورای ورزش استان که روز شنبه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: قرار بر این شد که از این به بعد جلسات شورای ورزش استان به صورت منظم و مدون برگزار شوند تا خروجی آن دستاوردی برای ورزش استان باشد. بر این اساس مقرر شد هر سه ماه یک بار جلسه شورای ورزش خوزستان را داشته باشیم و کار به یک برنامه هدفمند تبدیل شود.

وی افزود: اتفاق خوبی که افتاد، تعیین کمیته‌های مربوط به شورای ورزش استان بود که احکام آن‎ها نیز با دستور دکتر شریعتی صادر شد و از جلسه آینده شورا، خروجی کمیته‌ها، دستورکار جلسات قرار می‌گیرد. تمام این اقدامات برای توسعه ورزش استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به دستور کار امروز شورای ورزش خوزستان، گفت: بررسی مصوبات جلسه قبلی شورا در راستای طرح و هدف‌گذاری برای المپیک و پارالمپیک 2020 و آسیایی و پارآسیایی جاکارتا است که این طرح آماده شده است و به‌زودی در دستور کار شورا لحاظ می‌شود.

وی بیان کرد:‌ یکی دیگر از دستورکارهای این جلسه، ورزش بانوان است. همچنین موضوع جانبازان و معلولان در جلسه گذشته مطرح و تقویم شورای ورزش استان هم به اعضا ارائه شد.

حیدری گفت: همچنین به‎زودی معاونت ورزش بانوان به تشکیلات وزارت اضافه می‌شود که حرکت بسیار خوبی است و تاثیر خود را در ورزش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه تا سه سال آینده دیگر مشکلی در زیرساخت‎ها نداریم، افزود: اینکه دائما از نداری‎ها حرف بزنیم ما را از هدفمان دور می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به ماده 27 صدم ارزش افزوده، عنوان کرد:‌ این ماده کمبود و کاستی‌های ورزش استان را حل می‌کند و از طریق این ماده، ما تا پایان سال جاری می‌توانیم بیش از 40 درصد پروژه‎های نیمه‎تمام استان را به اتمام برسانیم.

وی همچنین گفت: با توجه به ماده 27 صدم ارزش افزوده، مبلغ 62 میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده است که 12 میلیارد تومان آن در حوزه جوانان، هفت میلیارد و 500 میلیون تومان آن سهم ورزش آموزشگاه‌ها و 42 میلیارد تومان به پروژه‌های نیمه‌تمام استان اختصاص دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان اینکه ‌در حال راه‌اندازی کمیته اقتصاد در ورزش هستیم، عنوان کرد: در راستای ماده 53، خیلی از مدیران باید به تعهد اجتماعی خودشان عمل کنند. طی سال گذشته فقط دستگاه آب و برق به تعهد خود عمل کرد و امیدواریم امسال با کمک استاندار، سهم هر دستگاه را مشخص کنیم.

حیدری با اشاره به دغدغه حوزه ورزش بانوان در اهواز، گفت: یک مجموعه ورزشی به نام حجاب در منطقه گلستان اهواز داریم که زمین آن در دوران مدیریت آقای دانیالی گرفته شد که متعلق به سازمان بنیاد مستضعفان استان بود و اداره‎کل ورزش و جوانان خوزستان آن را ساخت، ولی متاسفانه بنیاد مستضعفان استان اجازه ورود نمی‌دهد و دست روی این مجموعه گذاشته است. این مجموعه، خوب و اختصاصی برای بانوان است که از استاندار درخواست کمک در این زمینه را داریم.

وی خاطرنشان‎کرد: با حمایت استاندار خوزستان، احداث مجموعه بین‌المللی تیراندازی و ‌اسب‎سواری، مدرسه تخصصی قایقرانی و گلف، احداث خانه تخصصی وزنه‎برداری در اهواز، احداث خانه کشتی در شهرستان‌های ایذه و اندیمشک و همچنین تجهیز اماکن ورزشی را در سال جاری خواهیم داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در پایان تاکید کرد: اگر حمایت‎های استاندار خوزستان نبود، امروز استقلال خوزستان را در لیگ برتر فوتبال کشور نداشتیم و حتی وزیر نیز از زحمات استاندار ورزش دوست استان قدردانی کرده است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار