تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
کد خبر: ۱۴۸۴۷۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش استان:
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان از فارغ‌التحصیلی 926 دانشجومعلم و ورود آن‌ها به چرخه تعلیم و تربیت در مهرماه امسال خبر داد
حرج چلداوی با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال 926 دانشجومعلم با فارغ‌التحصیلی به کاروان تعلیم و تربیت استان می‌پیوندند و مهر 96 برای تدریس به کلاس درس می‌روند.

وی افزود: از این تعداد دانشجومعلم، 521 نفر آموزگار ابتدایی، 300 نفر دبیر رشته‌های نظری، 19 نفر مدرس هنرستان‌ها و 59 نفر مشاور تحصیلی هستند که مهر 96 به آموزش و پرورش خوزستان خواهند پیوست.

چلداوی با بیان اینکه سازوکار مشخصی برای تقسیم‌بندی این نیروها در نظرگرفته شده است، توضیح داد: مهم‌ترین معیار برای تقسیم‌بندی نیروها در مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان، نیاز این مناطق به نیرو است که این اعلام نیاز قبلاً توسط مناطق و نواحی به ما اعلام شده است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به شیوه‌نامه تقسیم‌بندی این نیروهای جدیدالاستخدام، عنوان کرد: در مرحله اول دانشجومعلمان باید پس از تکمیل فرم 120 امتیازی تقسیم‌بندی به‌صورت خوداظهاری این فرم را به همراه مستندات تا تاریخ 10 مردادماه و طبق جدول زمان‌بندی اعلام‌شده به اداره برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره‌کل متبوع تحویل دهند.

چلداوی ادامه داد: در مرحله بعد همکاران ما با بررسی مستندات نسبت به اعلام نتایج امتیازبندی و انتشار نتایج بر روی پرتال اطلاع‌رسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان به نشانی http://khouz.medu.ir  اقدام می‌کنند و پس از اعلام نتایج دانشجومعلمان سه روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به اداره برنامه‌ریزی تحویل نمایند.

وی توضیح داد: پس از اعلام قطعی نتایج امتیازبندی، دانشجومعلمان می‌توانند بر اساس امتیاز اکتسابی خود و در بازه زمانی 10 تا 20 شهریورماه نسبت به انتخاب محل خدمت خود به‌صورت حضوری اقدام کنند.

عضو شورای معاونان آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود شدید معلم در استان، خاطرنشان کرد: در دوره ابتدایی چهار هزار و 71 معلم نیاز داریم که با این جذب تنها 12 درصد از این کمبود نیرو در بخش ابتدایی جبران خواهد شد.

چلداوی افزود: همچنین در دوره متوسطه اول و دوم به 2 هزار و 400 معلم در سطح استان نیاز است که با فارغ‌التحصیلی این دانشجومعلمان تنها 12 درصد این کمبود رفع خواهد شد.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار