تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۱۴۹۶۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان:
تشدید مجازات افرادی که در مراسمات اقدام به تیراندازی می‌کنند و یا انعکاس نحوه مجازات این افراد در مرجع قضائی قطعا در بازدارندگی از این اقدام غلط، موثر خواهد بود.
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با اشاره به حوادث تیراندازی در استان گفت: تشدید مجازات افرادی که در مراسمات اقدام به تیراندازی می‌کنند و یا انعکاس نحوه مجازات این افراد در مرجع قضائی قطعا در بازدارندگی از این اقدام غلط، موثر خواهد بود.

قدرت‌الله دهقان با بیان این‌که در بحث مقابله با تیراندازی در مراسمات عروسی و عزا اقدامات سلبی و همچنین فرهنگی در خوزستان در حال انجام است، اظهار کرد: برای مقابله با تیراندازی در مراسمات، از نهادهای امنیتی خوزستان به تمام فرمانداران استان ابلاغ شده که در راستای فرهنگ‌سازی و تحریم تیراندازی در مراسمات، با شیوخ و‌ بزرگان و ریش‌سفیدان طوایف رایزنی و مذاکره کنند.

وی با بیان این‌که فرهنگ‌سازی مقابله با تیراندازی در مراسمات موفقیت کامل نداشته است، ادامه داد: ائمه جمعه، ‌روحانیون و دانشگاهیان، ‌نخبگان و افراد صاحب نفوذ می‌توانند در ایجاد فرهنگ مقابله با تیراندازی در مراسمات کمک کنند. ‌تاکنون در بحث فرهنگ‌سازی از طریق بزرگان و سران طوایف موفقیت‌هایی حاصل شده اما هنوز به طور صد درصدی موفق نشده‌ایم.

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان عنوان کرد:‌ همچنین برای مقابله با تیراندازی در مراسمات در حوزه سلبی اقداماتی آغاز شده اما قطعا باید در این زمینه بیشتر کار شود. تشدید مجازات افرادی که در مراسمات اقدام به تیراندازی می‌کنند و یا انعکاس نحوه مجازات این افراد در مرجع قضائی قطعا در بازدارندگی از این اقدام غلط، موثر خواهد بود.

دهقان بیان کرد: تیراندازی در مراسمات چه با اسلحه‌های مجاز و چه با اسلحه‌های غیرمجاز جرم است و افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید بدانند که این اقدام عواقب خوبی ندارد و عمدتا منجر به کشته یا زخمی شدن بستگان و خویشاوندان فرد ضارب در این مراسمات شده است.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده که تیراندازی در مراسمات اکثرا به مرگ افراد بی‌گناه ختم شده و عواقب خوبی برای فرد ضارب نداشته است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
ROMANIA
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
0
0
باید ریشه های اصلی این عامل که فروشندگان سلاح و مهمات غیر مجاز هستند را خشکاند. مجازات های شدیدتری باید برای این افراد در نظر گرفته و در یک طرح ضربتی این افراد را دستگیر و مجازات کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار