تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
کد خبر: ۱۴۹۷۳۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان، از آمادگی این سازمان برای راه اندازی ایستگاه پمپاژ اصلی طرح جفیر خبر داد
خوزنیوز: معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان، از آمادگی این سازمان برای راه اندازی ایستگاه پمپاژ اصلی طرح جفیر خبر داد.

به گزارش خوزنیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، حمیدرضا خدابخشی در جلسه بررسی مسائل طرح جفیر با اشاره به برگزاری مناقصه انجام شده در این زمینه تصریح کرد: سازمان آب و برق خوزستان از آذر ماه سال 1394، آماده راه اندازی ایستگاه اصلی طرح جفیر است.

وی با تاکید بر نگاه ویژه مسئولان این سازمان به طرح های مرتبط با ایثارگران بویژه طرح جفیر، پیشنهاد تغییر ساختار تعاونی ایثارگران و تبدیل آن به تعاونی تولیدی - زراعی جهت بهبود عملکرد و رفاه حال ایثارگران را مطرح و تصریح کرد: طرح شبکه آبیاری و زهکشی جفیر با وسعت 40 هزار هکتار در دهه 70 توسط سازمان جهاد کشاورزی آغاز و ادامه عملیات اجرایی طرح از سال 1388 به سازمان آب و برق خوزستان منتقل شده است.

معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان، برگزاری جلسات متعدد در استانداری خوزستان، سازمان مدیریت منابع آب ایران و جلسه با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را از اقدامات انجام شده با هدف رفع مشکل ایثارگران و تکمیل طرح جفیر معرفی کرد و بهره برداری از ایستگاه های پمپاژ بزرگ توسط سازمان آب و برق خوزستان جهت مدیریت عادلانه و بهینه مصرف آب را با وجود تحمیل هزینه های زیاد، اجتناب ناپذیر خواند.

"بهنام صادقی" مدیر دفتر طرح های توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی حوزه آبادان و خرمشهر در این جلسه که به منظور بررسی مسائل و مشکلات تعاونی ایثارگران خوزستان در طرح جفیر برگزار شد ضمن تاکید بر اعلام آمادگی سازمان آب و برق خوزستان، برای راه اندازی ایستگاه پمپاژ طرح جفیر، گزارشی از تکمیل عملیات اجرایی شبکه اصلی ناحیه یک جفیر به وسعت 5 هزار و 450 هکتار در 3 ماه آینده، ارائه داد.

صادقی، از انعقاد قرارداد تامین برق ناحیه یک جفیر به قدرت 1.7 مگاوات و اتمام 28 کیلومتر برق رسانی به ایستگاه های پمپاژ فرعی جفیر در بهار 96 خبر داد.

گفتنی است؛ مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره تعاونی ایثارگران ضمن ارائه گزارشی از مشکلات ایثارگران و وضعیت شبکه فرعی، از تلاش های سازمان آب و برق خوزستان در تکمیل ناحیه یک و احداث شبکه برق جفیر، قدردانی کرد.

این جلسه با حضور اعضای مجمع نمایندگان و هیئت مدیره اتحادیه تعاونی ایثارگران خوزستان در سالن کنفرانس معاونت طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی برگزار شد و طی آن موضوعاتی از جمله مسائل مربوط به معارضان شبکه، مشکلات مرتبط با تمدید قرارداد، واگذاری اراضی طرح در جهاد کشاورزی به ایثارگران و وام بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار