تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
کد خبر: ۱۴۹۷۵۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار اندیمشک با اشاره به ادامه آتش‌سوزی روز گذشته در منطقه "صحرا چک"، گفت: احتمال سرایت حریق به درختان بلوط ارتفاعات "انارکی" وجود دارد
فرماندار اندیمشک با اشاره به ادامه آتش‌سوزی روز گذشته در منطقه "صحرا چک"، گفت: احتمال سرایت حریق به درختان بلوط ارتفاعات "انارکی" وجود دارد.

پیمان جهانگیری اظهار کرد: از صبح روز شنبه (24 تیرماه) جنگل‌ها و مراتع منطقه صحرا چک بخش الوار گرمسیری دچار حریق شدند که بلافاصله با تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان اندیمشک، اعزام بالگرد به منطقه تقاضا شد.

وی افزود: در همان ساعات اولیه، یک فروند بالگرد برای انتقال نیروها به این منطقه اعزام و انتقال نیروها به منظور اطفای حریق به این منطقه آغاز شد، ولی متاسفانه به علت صعب‌العبور بودن منطقه و گرمای هوا و وزش باد، گستره و شدت حریق افزایش یافت و حریق به کوه "لوک" کشیده شد و پس از آن حریق به اطراف ارتفاعات "انارکی" سرایت کرد.

فرماندار اندیمشک ادامه داد: بیشتر منطقه صحرا چک و کوه لوک را مراتع تشکیل می‌دهند اما با توجه به این‌که در ارتفاعات انارکی جنگل‌های بکر بلوط وجود دارد و ممکن است حریق به این جنگل‌ها سرایت کند و همچنین با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه، برای اعزام یک فروند بالگرد آب‌پاش جهت اطفای حریق درخواست داده‌ایم.

جهانگیری عنوان کرد: احتمالا تا ساعات آینده بالگرد آب‌پاش نیز به منطقه اعزام خواهد شد تا بتوانیم از سرایت حریق به درختان بلوط ارتفاعات انارکی جلوگیری کنیم.

وی اظهار کرد: از روز گذشته تاکنون نیروهای مردمی دوستدار محیط زیست، اهالی منطقه، نیروهای هلال احمر، منابع طبیعی، سپاه و بسیج جهت مهار حریق در منطقه حضور دارند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار