تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
کد خبر: ۱۴۹۷۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران خبر داد:
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به سیاست جدید این دانشگاه برای تشویق استادان و دانشجویان پژوهشگر، از تصویب پرداخت حق‌‌التالیف مقالات به دانشجویان برای اولین‌بار خبر داد
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به سیاست جدید این دانشگاه برای تشویق استادان و دانشجویان پژوهشگر، از تصویب پرداخت حق‌‌التالیف مقالات به دانشجویان برای اولین‌بار خبر داد.

دکتر ابراهیم حاجی‌دولو دراین‌باره با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های محوری دانشگاه تشویق پژوهشگران برای انجام تحقیقات اصیل و کیفی است، اظهار کرد: در این راستا بر اساس پیشنهاد شورای پژوهش و فناوری و تصویب هیات‌رئیسه دانشگاه مقرر شد که میزان حق‌التالیف مقالاتی که در نمایه‌های معتبر بین‌المللی ثبت می‌شوند افزایش مناسب داشته باشد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات‌رئیسه، برای سال 96 میزان تشویق حق‌التالیف مقالات در نمایه JCR در چارک اول 4 برابر، در چارک دوم 3.3 دهم برابر، در چارک سوم 2.6 برابر و در چارک چهارم 2 برابر افزایش می‌یابد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: همچنین برای هر مقاله در چارک اول حدود 42 میلیون ریال، چارک دوم حدود 30 میلیون ریال، چارک سوم حدود 15 میلیون ریال و در چارک چهارم 12 میلیون ریال اختصاص خواهد یافت.

حاجی‌دولو‌ بیان کرد: علت بالا بودن تشویق مقالات در چارک اول این است که بر اساس آمار و تجربیات به‌دست‌آمده این مقالات تأثیرگذاری بیشتری داشته و میزان استنادات آن‌ها چندین برابر سایر مقالات است.

وی عنوان کرد: برای اولین بار دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز که در تهیه و تدوین مقالات نقش داشته باشند نیز حق‌التالیف تشویقی خواهند گرفت.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: همچنین از دیگر مصوبات هیات‌رئیسه دانشگاه، تشویق دانشجویانی است که موفق می‌شوند از پایان‌نامه خود، به همراه استاد راهنما مقاله در نمایه معتبر بین‌المللی JCR  چاپ کنند که این سیاست برای اولین بار اجرا می‌شود.

حاجی‌دولو بیان کرد: ازآنجا که محتوای پایان‌نامه‌های دانشجویان می‌تواند نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای در شکل‌گیری و تدوین مقالات معتبر داشته و انتظار طبیعی آن است که یافته‌های هر پایان‌نامه در سطح بین‌المللی منتشر شود، لذا تشویق دانشجویان می‌تواند انگیزه مناسبی برای نگارش مقالات باکیفیت باشد.

وی گفت: بر این اساس مقرر شد که مستقل از حق‌التالیفی که به استادان پرداخت می‌شود، از سال 96 به دانشجویانی نیز که در چارک اول نمایه JCR مقاله چاپ می‌کنند چهار میلیون ریال، چارک دوم سه میلیون ریال، چارک سوم دو و نیم میلیون ریال و چارک چهارم دو میلیون ریال تشویقی پرداخت شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر: