تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
کد خبر: ۱۴۹۸۲۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
پورزرندی در آیین رونمایی از کتاب «بانکداری لاتین» گفت: اقتصاد شهری آن گونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و اقتصاد مظلومی است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران؛ آیین رونمایی از کتاب «بانکداری لاتین» همزمان با برگزاری مجمع عمومی انجمن علمی اقتصاد شهری چهارشنبه 21 تیرماه برگزار شد.
 
در این مراسم، حسین محمد پورزرندی، مدیر عامل بانک شهر گزارشی از عملکرد انجمن علمی اقتصاد شهری ارائه کرد و گفت: این انجمن طی سه سال گذشته از انجمن‌های برتر در حوزه علوم انسانی بوده است.
 
وی با بیان اینکه انجمن علمی اقتصاد شهری به دنبال این است که مرجع موثر و کارآمدی در حوزه نظری و کاربردی برای افتصاد شهری باشد افزود: این انجمن همچنین به دنبال ارتباط مداوم با استادان و محققان و دانشمندان در حوزه مدیریت شهری است.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه اقتصاد شهری آن گونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته اظهار کرد: اقتصاد شهری، اقتصاد شهری اقتصاد مظلومی است در حالی که اگر بخواهیم اقتصاد نفت را کنار بگذاریم بیش از دو سوم تولید ناخالص ملی در حوزه اقتصاد شهری حاصل می‌شود.
 
پورزرندی در بخش دیگری از سخنانش درباره اهمیت فعالیت‌های این انجمن توضیح داد و گفت: این انجمن تاکنون 13 عنوان کتاب جدید و مرجع در این حوزه چاپ کرده است و همچنین شماره‌های متعددی را از فصلنامه‌های مکتوب به دو زبان منتشر کرده است. همچنین از کتاب‌های منتشر شده توسط ارگان‌های مختلفی چون مجلس شورای اسلامی و دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبایی تقدیر کرده است.
 
به گفته وی، رونمایی از تولیدات ملی انجمن علمی اقتصاد شهری و کتاب‌هایی در این باره از اقداماتی است که این انجمن درباره اقتصاد مقاومتی انجام داده است. همچنین این انجمن در حوزه بین‌المللی نیز فصلنامه خود را به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر کرده و علاوه بر آن نیز ترجمه کتب تالیفی و برجسته را به زبان انگلیسی انجام داده است. نمایه کردن فصلنامه در پایگاه تخصصی علوم اقتصادی و مکاتبات موثر و تخصصی خارجی از دیگر اقدامات این انجمن است.
 
مدیرعامل بانک شهر در بخش دیگری از سخنانش درباره نخستین همایش اقتصاد شهری نیز که سال گذشته برگزار شد توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم که نماد اقتصاد شهری را پررنگ کنیم و در این زمینه بنابر ابلاغ سیاست‌های رهبری عمل کنیم. سال قبل بر همین اساس نخستین دوره این همایش برگزار شد که 23 مقاله به دبیرخانه واصل شد. همچنین در دوره اول کتاب «بانکداری اجتماعی» رونمایی شد.
 
پورزرندی درباره کتاب «بانکداری لاتین» نیز توضیحاتی داد و گفت: متن تاییدیه‌ای برای این کتاب توسط سازمان ملل ارائه شده که در آن از نویسندگان کتاب برای اقداماتی که برای گفتمان‌سازی بنیادین توسعه انجام شده، تشکر کرده است.

در پایان این مراسم از کتاب «بانکداری لاتین» رونمایی شد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار