تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
کد خبر: ۱۴۹۸۲۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر:
طی سال‌های گذشته شاخص‌های صنعتی در شهرک صنعتی آبادان ارتقاء پیدا کرد به‌طوری‌که در حال حاضر عمده شاخص‌های صنعتی در این شهرک وجود دارد
رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر گفت: طی سال‌های گذشته شاخص‌های صنعتی در شهرک صنعتی آبادان ارتقاء پیدا کرد به‌طوری‌که در حال حاضر عمده شاخص‌های صنعتی در این شهرک وجود دارد.

رضا صلبوخی در نشست خبری که امروز در ساختمان اداری شهرک صنعتی آبادان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به رویکرد مثبتی که سازمان منطقه آزاد اروند نسبت به بخش صنعت در آبادان و خرمشهر داشته رشد در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است.

وی افزود: زمانی سرمایه‌گذار به منطقه می‌آید که امکانات لازم و زیرساخت‌ها در منطقه وجود داشته باشد و ما نیز به در همین راستا اقداماتی را در دستور کار و برنامه‌های خود قرار دادیم.

مدیر شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر بابیان اینکه شبکه آب شهرک صنعتی آبادان از آزبست به پلی‌اتیلن تبدیل شد، عنوان کرد: 47 میلیارد ریال نیز هزینه این طرح شد و امروز شبکه آب‌رسانی شهرک صنعتی آبادان چه در زمان حال و چه آینده پاسخگوی نیازهای واحدهای صنعتی است.

صلبوخی گفت: از آنجایی‌که سیستم لوله‌کشی آب این شهرک فرسوده و مربوط به سالیان پیش بوده و امکان پاسخگویی به طرح‌های صنعتی آینده وجود نداشت تصمیم گرفتیم تا با مشارکت و همت سازمان منطقه آزاد اروند 26 کیلومتر از سیستم آب‌رسانی شهرک صنعتی آبادان را تقویت کنیم.

تعویض شبکه گاز

وی با اشاره به مشکل شبکه گاز شهرک صنعتی آبادان، خاطرنشان کرد: این موضوع در حال تبدیل‌شدن به یک بحران بود چراکه به دلیل عدم نگهداری در دوران گذشته و شوری زمین نشتی‌های زیادی در آن به وجود آمده بود.

رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر افزود: در نهایت مجوز تعویض این شبکه را گرفتیم و در حال حاضر پیمانکار آن انتخاب و کار عملیات اجرایی پروژه آغاز شده است.

صلبوخی برآورد مالی این طرح ر ا 50 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد اروند نیز در تأمین این هزینه به ما کمک کرد. مجری این طرح شرکت شهرک‌های صنعتی استان خوزستان است که با نظارت شرکت ملی گاز خوزستان کار را پیش می‌برند.

وی با بیان اینکه بیش از 25 کیلومتر لوله گاز در این طرح جایگزین می‌شود، گفت: تصمیم گرفتیم تا به‌جای لوله‌های فلزی از لوله‌های پلی‌اتیلن استفاده کنیم چرا که عمر بیشتری دارند و بازدهی آن‌ها بهتر است.

ارتقاء شاخص‌های صنعتی

رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر بیان کرد: طی سال‌های گذشته شاخص‌های زیرساختی صنعتی در شهرک صنعتی آبادان ارتقاء پیدا کرد به‌طوری‌که در حال حاضر عمده شاخص‌های صنعتی در این شهرک وجود دارد و در تلاشیم تا این شاخص‌ها را بیشتر کنیم.

صلبوخی با اشاره به استقرار و راه‌اندازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی و مرکز فوریت‌های پزشکی در شهرک‌های  صنعتی آبادان و خرمشهر، اعلام کرد: 2 دستگاه ماشین آتش‌نشانی و ٢ دستگاه آمبولانس فوریت‌های پزشکی در این دو شهرک مستقر شده است.

وی اضافه کرد: پیش‌تر زمانی که حادثه‌ای به وجود می‌آمد امدادرسانی و اطفاء حریق از طریق ایستگاه‌های اورژانس و آتش‌نشانی مجاور انجام می‌شد که با استقرار این مراکز زمان و کیفیت خدمات‌رسانی تا حد زیادی بهبود پیدا کرد.

رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر اظهار داشت: در حال حاضر مرکز فوریت‌های پزشکی و  ایستگاه‌های آتش‌نشانی ما توانایی این را دارد که در صورت لزوم از شهرک صنعتی خارج‌ شده و به دیگر مناطق هم‌جوار نیز خدمت‌رسانی کند.

وی افزود: به دنبال خرید ماشین‌های پیشرفته آتش‌نشانی برای شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر هستیم تا بتوانیم با کمک سازمان منطقه آزاد اروند 4 ماشین آتش‌نشانی با مدل روز خریداری کرده و در شهرک‌ها مستقر کنیم.

اولین شهرک صنعتی دارای مرکز فوریت‌های پزشکی در خوزستان

صلبوخی با اشاره به استقرار اکیپ‌های پزشکی در شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر، بیان کرد: با کمک‌ دانشکده علوم پزشکی آبادان و حمایت سازمان منطقه آزاد اروند توانستیم این اکیپ‌ها را مستقر کنیم.

وی افزود: مجموعه شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر تنها شهرک صنعتی در استان خوزستان است که دارای مرکز فوریت‌های پزشکی است و پزشک‌های مستقر در این مراکز به‌صورت شبانه‌روزی آماده پذیرش هستند.

رئیس شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر تصریح کرد: این موضوع سبب می‌شود تا سرمایه‌گذار تمایل بیشتری به حضور در این منطقه داشته باشد.

وی یادآورد شد: وقتی سرمایه‌گذار بداند که مرکز فوریت‌های امدادی در شهرک صنعتی مستقر است و هر زمان مشکلی پیش بیاید امدادرسانی در اسرع وقت انجام می‌پذیرد نسبت به حضور در این منطقه تشویق و دلگرم می‌شود.

صلبوخی با بیان اینکه 8 نفر در مراکز فوریت‌های پزشکی شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر مستقر هستند، اعلام کرد: ساختمان این مرکز را شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان احداث  و سازمان منطقه آزاد اروند نیز با تأمین اعتبارات لازم این مراکز را تجهیز کرده است.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار