تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۱۵۱۱۴۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ایذه:
بعضی از بخش‌های شهرستان‌های ایذه و باغملک تا دو ماه آب ندارند و مجبور می‌شوند با شبکه و تانکر از منطقه‌های اطراف آبرسانی کنند
نماینده ایذه و باغملک گفت: بعضی از بخش‌های شهرستان‌های ایذه و باغملک تا دو ماه آب ندارند و مجبور می‌شوند با شبکه و تانکر از منطقه‌های اطراف آبرسانی کنند.
 
هدایت‌اله خادمی با اشاره به وضعیت بد آب شرب ایذه و باغملک اظهار کرد: وضعیت آب شرب در این مناطق بسیار بحرانی شده و جای تاسف دارد که 200 کیلومتر آن طرف‌تر از ایذه رودخانه کارون عبور می‌کند ولی امکان استفاده‌ از این آب برای مردم این شهرها وجود ندارد.
 
وی افزود: بعضی از بخش‌های شهرستان‌های ایذه و باغملک تا دو ماه آب ندارند و مجبور می‌شوند با شبکه و تانکر از منطقه‌های اطراف آبرسانی کنند.
 
نماینده ایذه و باغملک با بیان این‌که در حال حاضر وضعیت بهداشتی آب شرب برای مردم مدنظر نیست، عنوان کرد: تنها اولویت این مردم و تامین آب برای نوشیدن و کارهای روزمره است و نکات بهداشتی را در نظر نمی‌گیرند. همه مخازنی که آب با آن‌ها  انتقال داده می‌شود، آلوده هستند و مقدار فلزات و نمک در این مخازن بالا است که ممکن است مشکلات زیادی برای سلامتی مردم ایجاد کند.
 
خادمی بیان کرد: مردم ایذه و باغملک خواهان حداقل‌های یک جامعه از جمله آب شرب و تامین برق مورد نیاز هستند.
 
وی با بیان این‌که تنها راه نجات برداشت آب از رودخانه کارون برای مصارف منطقه ایذه و باغملک است، تصریح کرد: اگر اقدامی در این مناطق صورت نگیرد، جمعیت 400 هزار نفری که در این مناطق ساکن هستند، مجبور می‌شوند مهاجرت کنند.
 
نماینده ایذه و باغملک با بیان این‌که باید هرچه سریع‌تر کلنگ‌زنی انتقال آب برای ایذه و باغملک انجام شود، عنوان کرد: دولت مناقصاتی در این زمینه طرح کرده ولی به دلیل مشکل تامین منابع مالی و فایناس، منتظر بانک مرکزی هستیم.
 
خادمی همچنین با اشاره به ترکیب کابینه دوازدهم گفت: قوم‌گرایی در کابینه دولت به شدت نمایان شده است. در کابینه جدید حتی یک وزیر  خوزستانی حضور ندارد و به همین دلیل بی‌توجهی مسئولان به خوزستان زیاد شده است.
 
وی اظهار کرد: بعضی از استان‌ها پنج وزیر در کابینه دارند و همه منابع و اعتبارات را برای استان‌های خود می‌برند و در این شرایط خوزستان به دست فراموشی سپرده شده است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار