تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
کد خبر: ۱۵۱۱۷۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل برق منطقه‌ای استان خبرداد:
یک هزار و 500میلیارد تومان برای صنعت برق استان در نظر گرفته شده است که باید در مدت سه سال در زیرساخت‌ها هزینه شود
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به مصوبه 15فرودین ماه دولت برای بحث زیرساخت‌های استان، گفت: یک هزار و 500میلیارد تومان برای صنعت برق استان در نظر گرفته شده است که باید در مدت سه سال در زیرساخت‌ها هزینه شود.

محمود دشت بزرگ در جلسه پیگیری مصوبات دولت که امروز، 18مردادماه در محل استانداری در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: روزهای گرم استان نسبت به سال گذشته 84 درصد بیشتر شده و 25 بار از پیک سال گذشته عبور کردیم که این میزان حدود 1.5برابر سال گذشته است.

وی افزود: پروژه‌های صنعت برق پروژه‌های زمانبری هستند و باید در این زمینه همه پروژه‌های سه ساله در سال اول در نظر گرفتن این مصوبه از سوی دولت آغاز شوند. نمی‌توانیم پروژه‌ای را در سال سوم آغاز کنیم و انتظار داشته باشیم دو سال بعد شاهد افتتاح آن باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به مصوبه 15فرودین ماه دولت برای بحث زیرساخت‌های استان، تصریح کرد: یک هزار و 500میلیارد تومان برای صنعت برق استان در نظر گرفته شده است که باید در مدت سه سال در زیر ساخت ها هزینه شود.

دشت بزرگ عنوان کرد: این 1500میلیارد تومان در نظرگرفته شده در مصوبه فروردین ماه میان چهار شرکت در استان خوزستان در بحث برق تقسیم می‌شود. برای شرکت برق منطقه‌ای خوزستان 900 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این میزان در سال اول 400میلیارد تومان، سال دوم 300 میلیارد تومان و سال سوم 200میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: علت این تقسیم اعتبارات در سه سال به این شکل برای آن است تا پروژه‌ها در دو سال اول اجرایی شوند و در سال سوم به بهره‌برداری برسند. اعتبار در نظر گرفته شده در این مصوبه باید در مدت سه سال هزینه شود و زمان پایان پروژه‌ها در پایان سال سوم باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: برای شرکت توزیع برق اهواز و خوزستان نیز به صورت مساوی 150میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در طی سه سال، هر سال 50 میلیارد تومان به آن‌ها تخصیص داده خواهد شد. برای تولید نیروی برق حرارتی نیز 300میلیارد تومان (هرسال 100میلیارد تومان) در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با بررسی‌های انجام‌شده اگر قرار است به شرکت تولید برق اعتباری اختصاص داده شود، باید این اعتبار برای پست‌های نیروگاهی تخصیص پیدا کند و نه برای نیروگاه، زیرا مساله ریزگردها تاثیری بر نیروگاه ندارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: بر اساس جدول اعتباری که برای سال اول در نظر گرفته شده، قرار است از محل سه درصد درآمد مناطق نفتخیز 100میلیارد تومان اختصاص پیدا کند. از محل اسناد خزانه اسلامی نیز 200میلیارد تومان و از محل کمیسیون ماده 10 و مدیریت بحران 200میلیارد تومان برای سال اول در نظر گرفته شده است.

دشت بزرگ بیان کرد: برای اعتبار 900میلیاردی برق منطقه‌ای خوزستان، 2سر فصل در نظر گرفته شده تا بتوانیم مشکلات صنعت برق استان را در این زمینه مرتفع کنیم. کار اصلاح پست‌های انتقال را با 50 میلیارد، اصلاح و بهسازی شبکه را با 100میلیارد تومان، تعویض هادی‌ها و احداث خط‌های جدید را با 115 میلیارد تومان آغاز کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: حذف پست‌های تی آف انتقال و توزیع مجموعا 450میلیارد تومان هزینه در بر دارد که حدود 50درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به حذف این پست‌ها اختصاص داده شده است. برای حذف پست‌های تی آف مشخص شده که در کدام پست‌ها باید طرح هادی آن‌ها اجرا شود و در بخش فوق توزیع نیز لیست پست‌های تی آف که قرار است تبدیل شوند را مشخص کرده‌ایم.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار