تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
کد خبر: ۱۵۱۱۹۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛
کتابخانه های عمومی خوزستان به منظور بهره مندی و ارائه خدمات بهتر در حوزه کتاب به شهروندان، طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال را فراخوان کرد
فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال اعلام شدخوزنیوز: فراخوان طرح مطالعاتی کتابخانه دیجیتال از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به منظور بهرمندی و ارائه خدمات بهتر شهروندان اعلام و از شرکت های متخصص در این زمینه دعوت به همکاری شد.

به گزارش خوزنیوز؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان ضرورت ورود به دنیای مجازی و بهره گیری از این ظرفیت گفت: کتابخانه عمومی نهادی پویا است که با در نظر گرفتن نیازها و مراجعه افراد ، منابع مختلف و متنوع را در اختیار آنها قرار می دهد و از این راستا سهم عمده ای در بالا بردن سطح دانش اجتماعی افراد جامعه و شکوفایی مردم دارد؛ سازمان به جهت هماهنگی با دنیای واقعی و بهره مندی از ظرفیت های اطراف خود ضروری است در عرصه دیجیتال  نیز وارد شود تا زمینه استفاده از این فضا و بهره گیری از فناوری اطلاعات برای مردم بوجود آید و آن کتابخانه مبتنی بر فناوری اطلاعات، زمینه مساعدی برای ارائه خدمات  اطلاع رسانی پیشرفته فراهم می آورد.

حجت السلام و المسلمین سپهر با اشاره به وجود کتابخانه های عمومی  و ضرورت حضور آن در فضای مجازی و تغییر رفتار و اطلاع یابی افراد جامعه از دانش های نوین افزود:  تغییرات فن­آوری، به شدت مفهوم مطالعه و کسب اطلاعات را تحت تأثیر قرار می دهد و امروزه حرکت به سمت ارائه خدمات جدید در کتابخانه­ها بسیار ضروری است چرا که در دنیای امروز افراد از بدو تولد در معرض ارائه الکترونیکی و دیجیتالی محتوا هستند؛ این افراد با توجه به اندیشه بومیان دیجیتال با تمام نسل­های قبل از خود متفاوت هستند و به دلیل قرار گرفتن فراگیر و مستمر در مقابل فن­آوری مدرن به گونه ­ای متفاوت فکر می­کنند، رفتار می­کنند و یاد می ­گیرند و بطور کلی رفتار اطلاعاتی متفاوتی دارند و ضروری است کتابخانه های عمومی به ضرورت حضور در فضای مجازی و تغییر رفتار اطلاع یابی افراد جامعه پاسخ مناسبی بدهند.

وی ادامه داد: این استان به منظور همگامی با فن آوری های نوین اطلاعاتی، طراحی و راه اندازی کتابخانه دیجیتال را یکی از اولویت های خود قرار داده است؛ از این رو در فاز اول، فراخوانی جهت رسیدن به طرح مطالعاتی مناسب بر اساس ار. اف. پی (RFP)  این اداره کل ارایه شده است که از شرکت هایی که شرایط مندرج در ار.اف.پی ارایه شده را دارا هستند درخواست می شود حداقل تا تاریخ 30 مرداد 1396 طرح­های مطالعاتی خود را به این اداره کل ارایه نمایند.

گفتنی است؛ ار. اف. پی. و اطلاعات بیشتر این فراخوان از طریق شماره تماس 06133331093 و یا وب سایت اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به آدرس www.Khozestanpl.ir  قابل بازیابی است.که ان شالله پس از دستیابی به بهترین طرح مطالعاتی وارد فاز اجرایی کتابخانه عمومی دیجیتالی خواهیم شد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار