تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
کد خبر: ۱۵۱۲۱۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
با تلاش پرسنل انتظامی این شهرستان آمار جرائم خشن در کلانشهر اهواز در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش یافت
فرمانده انتظامی منطقه اهواز گفت: با تلاش پرسنل انتظامی این شهرستان آمار جرائم خشن در کلانشهر اهواز در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش یافت.

سرهنگ محمد صفری روز پنجشنبه در نشست تجلیل از برخی رسانه های فعال در حوزه انتظامی اهواز افزود: خوشبختانه آمار سایر جرائم در کلانشهر اهواز نیز در مدت یاد شده 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی کاهش این جرائم را مرهون اطلاع رسانی دقیق رسانه ها از خدمات پلیس و نیز آگاهی بخشی جامعه نسبت به جرائم و ناهنجاریهای جامعه دانست و گفت: رسانه ها نقش مهمی در ایجاد امنیت و آسایش در جامعه دارند.

سرهنگ صفری اظهار کرد: رسانه ها مهمترین حلقه های بین مردم و مسئولان و خصوصا ماموران انتظامی هستند و ما با درک واقعی از این جایگاه در صدد تقویت رسانه ها و تعامل بیشتر با آنها هستیم.

وی گفت: اگر رسانه ها به صورت جدی پای کار باشند و نقش خودشان را به صورت دقیق اجرا کنند قطعا آمار جرم در جامعه به شدت پایین خواهد آمد زیرا رسانه ها می توانند قدرت تفکر مردم را بالا برده و با آموزش دادن مردم نسبت به پیشگیری از جرم افراد را آگاه نمایند.

سرهنگ صفری در ادامه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی بنا به وظیفه ذاتی خود از بدو تولد افراد تا بعد از فوتشان با آنان در ارتباط است گفت: همین موضوع وظیفه و رسالت پلیس را بسیار سنگین کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز اضافه کرد: برخی از ارگانها به دلیل رعایت نکردن مسائل امنیتی و حفاظتی عملا ناخواسته در وقوع جرم نقش دارند که می توان در این راستا به لوله های گاز اشاره کرد.

وی گفت: لوله های گاز که در سطح شهر نصب می شود اگر بر روی دیوارها قرار بگیرد هیچگاه به عنوان یک پله و نردبان به سارقان کمک نخواهد کرد و این درحالی است که این لوله های گاز در کنار دیوارها نصب می شود و پلکانی برای بالا رفتن سارقان می شود.

سرهنگ صفری نقش آموزش در کاهش جرم را بسیار مهم خواند و گفت: کارشناسان ما آمادگی دارند تا از طریق رسانه های به صورت مستمر آموزشهای لازم در خصوص پیشگیری از جرائم مختلف را به مردم فرا دهند.

وی وضعیت امنیت در کلانشهر اهواز را بسیار خوب دانست و گفت: این در حالی است که احساس نا امنی بالا است که قطعا جنبه روانی دارد و رسانه ها باید در این زمینه نیز کمک نمایند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار