تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸
کد خبر: ۱۵۲۴۸۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل هواشناسی خوزستان عنوان کرد:
مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به خشکسالی 70 درصدی خوزستان در سال زراعی جاری، گفت: پیش بینی می شود بارش های پاییزی امسال به موقع و مناسب خواهد بود
مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به خشکسالی 70 درصدی خوزستان در سال زراعی جاری، گفت: پیش بینی می شود بارش های پاییزی امسال به موقع و مناسب خواهد بود.

کوروش بهادری یکشنبه در همایش یک روزه دانه های روغنی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی خوزستان، اظهار کرد: سال زراعی96-95 سال نابهنجاری های اقلیمی بوده که پهنه بندی خشکسالی شدید و کاهش بارش داشتیم.

وی با بیان اینکه خوزستان در این سال کمترین بارندگی را در کشور داشته افزود: بستان کمترین بارندگی را استان دارد و اهواز و باوی 100 درصد خشکسالی را شاهد بوده اند.

بهادری اظهار کرد:70 درصد مناطق خوزستان درگیر خشکسالی بوده اند و از نظر افزایش میانگین دمای روزانه در کشور نیز این استان، رتبه چهارم را دارد.

به گفته وی، دمای بیشینه استان بالا رفته که نشان می دهد دمای شبانه افزایش یافته است، بنابراین در این برهه یخبندان کمتر اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: نمودار سال های اخیر، حرکت به سمت دماهای بالاتر را نشان می دهد به طوری که اکثر شهرهای استان دمای بالای 49 درجه را تجربه کرده اند، امسال دمای 53.7 درجه در تعدادی از شهرهای خوزستان از جمله در اهواز ابادان شوش گتوند و امیدیه ثبت شده است.

بهادری همچنین با اشاره به پیش بینی بارش در سال زراعی 97-96 گفت: بارش های پاییزی امسال به موقع و مناسب خواهد بود و پیش بینی می شود که باران های پائیزه از نیمه آبان آغاز شود.

وی افزود: در برخی مدل ها بارش بیش از نرمال پیش بینی شده البته پیش بینی بلندمدت با 30 درصد خطا همراه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در سال آینده دما احتمال افزایش دما در برخی مناطق به میزان یک درجه تا 1.5 درجه وجود دارد که این مساله خاص استان نیست و در تمام کشور خواهد بود.

وی اظهار کرد: بر اساس بررسی ها بارش های زمستانه بجز در بهمن که مقداری کاهش می یابد، در باقی ماه ها مناسب خواهد بود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
علی
|
-
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
0
0
سلام وقت بخیرمن ازشهرداردولت محترم استانداری که فقط وفقط فکرش به اهوازه میخوام به ابادان توجه کنه حق ابادان این نیست نه اب وهوا دارم نه جایه تفریعی چراپارک ساحلی ابادان ساخته نمیشه اخه چقدرظلم خدایاااااا
ناشناس
|
-
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
0
0
اون سیلابهایی هم که توی دز اومدروهم که مدیریت نکردین تا توی بیابونهای خشک برن و یمقداری مرطوب بشن زمینها.فقط کنارگود نشستین
نام:
ایمیل:
* نظر: