تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
کد خبر: ۱۵۲۶۳۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان:
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان گفت: ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در شبکه راه های استان خوزستان به صورت شناسنامه دار فعال هستند

مسعود مصدقی  اظهار کرد: اگر همه جاده های کشور را به آزادراه تبدیل کنیم باز هم بدون فرهنگ ترافیکی قطعا مسائل و معضلات وجود خواهند داشت و شاید به مراتب تشدید هم شوند.

وی افزود: بحث اربعین یک بحث ملی و جمعی است، وظیفه یک دستگاه اجرایی صرف نیست بلکه همه دستگاه ها و مردم باید به باشکوه برگزار شدن این راهپیمایی عظیم کمک کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه در کنار سایر کمیته ها فعالیت می کنیم تا برنامه ها به خوبی در کمیته حمل و نقل و سوخت اجرایی شوند، تصریح کرد: مسئله اربعین بین مرز مهران، چذابه و شلمچه جاری است که خوشبختانه دو مرز چذابه و شلمچه در خوزستان قرار دارند.

مصدقی بیان کرد: یک سوله یک هزار متری در مرز چذابه وجود داشت، بنا را براین گذاشتیم که با برنامه ریزی زائران به راحتی به سفر عتبات عالیات اعزام شوند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان عنوان کرد: در همین مدتی که دولت تدبیر و امید در دولت یازدهم شروع کرد، پایانه های عمومی کشور قریب به ۶۰ میلیارد تومان در دو پایانه شلمچه و چذابه هزینه کرد. با این اعتبار یک سالن خوب چهار هزار و ۵۰۰ مترمربعی در چذابه ایجاد و تمام محوطه پایانه را بهسازی، آسفالت، جدول بندی، فضای سبز و مبلمان محیط را نیز برای آن تأمین کردیم.

مصدقی با اشاره به اینکه در حوزه ناوگان عمومی، سال گذشته برای خدمات رسانی به زائران اربعین یک سری ظرفیت های بیشتری را جذب کردیم، ادامه داد: در مرز شلمچه نیز سال گذشته بزرگترین سالن کشور در ۲۴ مرز جمهوری اسلامی با مساحت هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع مفید با حضور رئیس جمهور افتتاح شد. سایت تجاری و مسافری نیز با انجام کارهای محوطه سازی ایجاد شد تا زائران مشکلی برای عبور نداشته باشند.

وی یادآور شد: در زمینه ترابری نیز از ظرفیت های موجود در استان و خارج از استان برای خدمات دهی به زائران اربعین بهره مند شدیم و خوشبختانه هیچ زائری در مرز بدون اتوبوس و حمل و نقل باقی نماند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان یادآور شد: در حوزه راهداری نیز هر سال برای مسیرهای منتهی به مرز اقداماتی در راستای ارتقای ایمنی عبور و مرور انجام می دهیم که روکشی آسفالت، نصب علائم، اجرای حفاظ های بتنی از آن جمله هستند.

مصدقی اضافه کرد: یک سری خدماتی را در مرز برای همه دستگاه های خدمات رسان و متولیان امر از جمله مرزبانی، نیروی انتظامی و همچنین حج و زیارت ارائه می دهیم. قرارگاه اربعین رسانه را نیز برای صدا و سیما راه اندازی کردیم.

وی عنوان کرد: انجمن طرفداران ایمنی راه ها تشکیل شده و اعضای آن اقشار مختلف هستند؛ مشاغل بسیاری از جمله کارمندان، بسیجیان، خبرنگاران، پزشکان و اصناف امکان عضویت دارند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان با اشاره به برگزاری دوره ایمنی راه ها در سال گذشته برای دهیاران خوزستان گفت: انتظار داریم تمامی اقشار به این موضوع ورود پیدا کرده و در امر فرهنگ سازی همکاری لازم را داشته باشند. امکان اجرای طرح در یک روز خاص به نام جاده پاک وجود دارد تا ورودی شهرها را پاکسازی و آن را به یک فرهنگ برای همه شهرهای استان یا کشور تبدیل کنیم.

مصدقی با اشاره به اینکه شنیده شده بعد از حادثه داراب برای تردد اتوبوس ها در شب محدودیت هایی تعیین می شود، گفت: متولی ساخت راه ها نیز راه و شهرسازی و همچنین حوزه نگهداری راه که با انجام اقدامات مختلف از جمله نصب علائم، خط کشی، لکه گیری جاده ها و شانه سازی نیز مربوط به ما است.

وی با بیان اینکه در استان خوزستان به دلیل گرما و ترافیک سنگین موجود در شبکه راه ها طبیعی است که عمر مفید راه ها نسبت به سایر استان ها کاهش پیدا کند، افزود: وجود هفت بندر، استان صنعتی بودن، قرار داشتن در مسیر کریدور شمال به جنوب، وجود ۲۰ درصد ترافیک راه ها در استان و همچنین انجام ۲۰ درصد صادرات کشور از بندر امام خمینی از جمله دلایل مختلف کاهش عمر مفید جاده های خوزستان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان اظهار کرد: اعتقاد داریم برای ایجاد بستری ایمن در شبکه راه ها باید زیرساخت هایی برای استراحت استفاده کنندگان در این شبکه ایجاد شود که مجمتع های بین راهی از آن جمله است.

مصدقی بیان کرد: دو شاخص نرخ جریان تردد و نرخ تصادفات در شبکه راه ها برای تدوین طرح جامع راه های خوزستان درنظر گرفتیم. بر اساس این طرح جامع که به تصویب استان رسید ۷۰ نقطه را برای ساخت مجتمع های بین راهی تعیین و سرمایه گذارانی نیز اعلام همکاری کردند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت مناسبی در زمینه ساخت مجمتع های خدمات رفاهی بین راهی داریم که در هفته دولت ۱۰ مورد با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۱۵ نفر افتتاح کردیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان خبر داد: ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در شبکه راه های استان خوزستان به صورت شناسنامه دار فعال هستند که از نظر تعداد برابر با استان اصفهان و دارای مقام اول کشور به صورت مشترک با این استان هستیم.

مصدقی اظهار کرد: در بحث ایمنی همه کارشناسان اعتقاد دارند۷۰ درصد علت تصادفات سرعت غیرمجاز است و اگر آن را کنترل کنیم طبیعتا کاهش قابل ملاحظه ای در وقوع تصادفات رانندگی خواهیم داشت.

وی افزود: حدود ۴۵ درصد تلفات رانندگی ما در۵۰۰ کیلومتر راه خوزستان یعنی ورودی از پل زال به سمت اندیمشک تا خروجی استان در شهر دهدز رخ می دهد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های عمومی خوزستان یادآور شد: قبل از سال ۹۵ تعداد ۱۲ دستگاه دوربین کنترل سرعت و ۳۱ دستگاه نیز سال گذشته نصب کردیم. همچنین امسال و دو سال آینده نیز این برنامه را ادامه و تلاش داریم تا در هر ۲۰ کیلومتر یک دوربین نصب می کنیم.

مصدقی در پایان گفت: برای توسعه و نوسازی خدمات مسافری به صورت اتوبوسی، مینی بوسی و سواری برنامه ریزی هایی را داریم.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار