تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
کد خبر: ۱۵۲۷۴۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس پلیس آگاهی قم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با فروش قولنامه‌ای خودرو، 15میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
رئیس پلیس آگاهی قم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با فروش قولنامه‌ای خودرو، 15میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ احمد کرمی اظهارداشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری توسط فردی از طریق یکی از سایت‌های خرید و فروش، موضوع در دستور کار ماموران آگاهی استان قم قرار گرفت.
به گفته وی، متهم طی تماس تلفنی با فروشنده‌های خودرو و پس از حضور در محل با جعل عنوان مامور یکی از دستگاه‌های نظامی و اعتمادسازی، ضمن تنظیم قولنامه و پرداخت چک‌های مشکل دار اقدام به خرید خودرو و کلاهبرداری می‌کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: نامبرده مدارک خودرو را به همراه قولنامه تحویل گرفته و دریافت سند خودرو را به پاس شدن چک‌ها موکول و در همان سایت اقدام به فروش قولنامه‌ای خودرو، زیرقیمت بازار می‌کرد. پس از انجام تحقیقات تکمیلی و استعلام‌های انجام شده تعداد دیگری از شکات در استان‌های آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، البرز، مازندران، کردستان، لرستان، خوزستان و تهران شناسایی شدند.

دستگیری کلاهبردار
وی افزود: در ادامه با شناسایی متهم، سه اکیپ از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، به مخفیگاه وی اعزام و او را دستگیر کردند.
سرهنگ کرمی با بیان اینکه نامبرده دارای هشت فقره سابقه کیفری است، افزود: در بازرسی از متهم و خودرو وی یک قبضه سلاح کمری به همراه ۷۱فشنگ جنگی، دو دستگاه بی‌سیم، دو عدد افشانه، یک رشته دستبند و شوکر و... کشف شد.
وی گفت: در تحقیقات انجام شده، متهم به بزه انتسابی اعتراف و بیان داشت، چک‌های بی‌اعتبار و مشکل‌دار متعلق به یک نفر زندانی بوده که بابت هرفقره مبالغی بین هفت تا ۱۰ میلیون ریال پرداخت کرده است. در این پرونده تاکنون ۷۰ نفر شاکی و ارزش کلاهبرداری ۱۵ میلیارد ریال به ثبت رسیده است و در نهایت متهم به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
مرجع / میزان
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار