تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
کد خبر: ۱۵۴۱۴۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت:
امسال صنایعی که بالای یکصد نفر نیرو دارند ملزم به استقرار واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) هستند
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال صنایعی که بالای یکصد نفر نیرو دارند ملزم به استقرار واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) هستند.

رسول یاراحمدی شنبه در آئین گشایش نمایشگاه تخصصی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی صنعت (HSEE) در محل نمایشگاه دائمی اهواز در جمع صنعتگران و مسئولان استانی بیان کرد: طبق قانون هوای پاک از سه سال پیش تا کنون استقرار واحد (HSEE) در صنایع الزامی است و از سر فصل های مهم کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی گفت: همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده در سال 1397 واحدهای دارای کمتر از یکصد نفر کارکن نیز باید واحد (HSEE) را مستقر کنند.

یاراحمدی خاطرنشان کرد: مدیر کل دفتر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) کشور درادامه این آئین با اشاره به پرداخت هزینه آلایندگی توسط صنایع عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر دارد که بخشی از هزینه آلایندگی صنایع که به شهرداری پرداخت می شود به بدنه صنایع برگردد و بخشی از مشکلات صنعت را حل کند و در نظر است که 10 درصد این هزینه ها به صنایع برگشت داده شود.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت همواره در چهار سال گذشته به عنوان برترین سازمان از نظر شاخص های ایمنی و بهداشت بوده ،عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1395 در بین 17 دستگاه مقام سوم کشور در مدیریت سبز را کسب کرد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به میزان مصرف آب صنایع بیان کرد: صنایع در کشور به جز صنعت پتروشیمی و پالایشگاه یک درصد آب کشور را برای تولید استفاده می کنند و از امسال با جایگزینی انرژی های تجدید پذیر مثل استفاده از پنل های خورشیدی و توربین های باد و آب به جای استفاده از برق و گاز در صنایع در حال انجام است، استفاده از انرژی های تجدید پذیر در کاهش مصرف آب در صنایع بسیار موثر است.

یاراحمدی عنوان کرد: 75 درصد صنایع سبز کشورمربوط به بخش صنعت بوده که این شاخص تا 90 درصد هم قابل افزایش است.

در ادامه این آئین مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: مهم ترین مقوله در (HSEE) توجه به سلامت انسان ها است، (HSEE) فاصله بین ایمنی و بهداشت را کم می کند و باعث هماهنگی بین این بخش ها می شود.

احمدرضا لاهیجان زاده درادامه بیان کرد: در سال 95-94 و 96-95 خوزستان صاحب رتبه نخست صنعت سبز کشور شد.

وی افزود: یکی از اعتراضات صنایع پرداخت خسارت آلایندگی است که اگر مرکز (HSEE) در صنایع راه اندازی شود پرداخت خسارت آلایندگی بسیار کاهش می یابد.

درادامه مراسم نماینده مردم هندیجان، ماهشهر و امیدیه افزود: وضعیت فعلی استان در بخش ایمنی و بهداشت صنایع بسیار ضعیف است، اگر خوزستان آسیب ببیند کل کشور آسیب خواهد دید.

علی گلمرادی عنوان کرد : در بحث اقتصاد مقاومتی حوزه صنعت و معدن می تواند در ایجاد اشتغال و تقویت تولید داخلی تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: سلامت مردم خوزستان به دلیل آلایندگی های صنعتی و سختی کار در خطر است و عمر مفید مردم استان کاهش یافته است.

نمایشگاه تخصصی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی صنعت ( HSEE) برای نخستین بار در کشور در اهواز افتتاح شد.

این نمایشگاه از 15 تا 18 مهر ماه در محل نمایشگاه دائمی اهواز در سالن خلیج فارس دایر است.
در خوزستان 71 ناحیه صنعتی وجود دارد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار