تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۱۵۴۱۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان:
خوزنیوز: معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان در آیین نمادین افتتاحیه طرح تأمین یک وعده غذای گرم کودکان روستامهدها و مهدهای حاشیه شهر در سال 1396 و همزمان با آغاز هفته ملی کودک که در یکی از روستامهدهای شهرستان اهواز برگزار شد گفت: طرح توزیع یک وعده غذای گرم در روستامهدها همزمان با سراسر کشور با هدف بهبود وضع تغذیه کودکان در سن رشد اجرا می شود.

محمدرضا عباسی افزود: در راستای اجرای این طرح، 17 هزار و 765 کودک 3 تا 6 سال در روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای خورستان تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه تغذیه عامل اصلی و اساسی زندگی و زنده ماندن است اظهار داشت: با در نظر داشتن این مسئله که فقر یکی از دلایل بروز سوء تغذیه در گروه های آسیب پذیر از جمله کودکان زیر 6 سال است، بهبود وضع تغذیه کودکان در سن رشد، راهکار اساسی جهت ارتقاء سلامت و بهبود رشد فیزیکی و ذهنی و پرورش این گروه سنی است.

عباسی بیان داشت: این طرح با مشارکت معاونت بهداشت دانشگاه از سال 86 تا کنون اجرا می شود و از 15 مهر تا پایان اسفندماه سالجاری ادامه دارد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به تن سنجی های انجام شده، طرح وعده غذای گرم از طرح های موفق سازمان بهزیستی در سال های گذشته بوده است.

وی همچنین افزود: تامین بخشی از نیازهای تغذیه ای کودکان،افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروههای غذایی ، میان وعده های غذایی مناسب و...، بررسی وضعیت رشد کودکان 6-3 سال روستامهدها بر اساس شاخص وزن برای سن (کم وزنی)، ارتقاء آگاهی خانواده ها در زمینه تغذیه و رشد کودک، ارتقاء آگاهی مدیران و مربیان روستامهدها در زمینه رشد و تغذیه کودک، اصلاح عادات و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح در کودکان، ترغیب خانواده ها جهت استفاده از خدمات روستا مهدها از دیگر اهداف این طرح است.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار