تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
کد خبر: ۱۵۴۳۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
دهمین سینمای کودک و نوجوان (کانون) استان خوزستان هم‌زمان با هفته ملی کودک در شهرستان اهواز افتتاح شد
دهمین سینمای کانون خوزستان در اهواز افتتاح شدخوزنیوز: دهمین سینمای کودک و نوجوان (کانون) استان خوزستان در شهرستان اهواز به مناسبت هفته ملی کودک روز دوشنبه با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی و دانش آموزان در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خوزنیوز؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در این مراسم گفت: این دومین سینمای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان اهواز است که با 250 مترمربع زیربنا، و ظرفیت 130 نفر امروز به بهره‌برداری رسیده است و از این پس اکران تولیدات سینمایی، کوتاه، نیمه بلند و پویانمایی کانون را آغاز می‌کند.

غلامرضا شنبدی افزود: دانش آموزان مدارس، اولیای تربیتی و خانواده‌ها از این پس می‌توانند در دو سانس صبح و دو سانس بعدازظهر فیلم‌های آموزشی و تربیتی مرتبط با کودکان و نوجوانان را در این سینما مشاهده کنند.

وی با اشاره به این‌که کانون در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، اهواز، سوسنگرد، امیدیه، دزفول، بهبهان و اندیمشک سینما کانون دارد تأکید کرد: گسترش سینماهای کودک و نوجوان در دیگر شهرهای استان را در راستای توسعه و بهره‌مندی کودکان و نوجوانان بیشتر استان از فعالیت‌های کانون را در اولویت برنامه‌های خود داریم و در آینده‌ای نزدیک سینما کانون در دو شهر دیگر استان را راه‌اندازی خواهیم کرد.

در ادامه این مراسم معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک گفت: راه‌اندازی سینمای کودک و نوجوان کانون اگرچه از لحاظ فضایی کوچک است اما از لحاظ محتوایی بسیار تأثیرگذار هستند و توسعه این سینماها می‌تواند در گسترش عدالت فرهنگی و اجتماعی در جامعه نقش مهمی را ایفا کند.

علی حسین حسین زاده در ادامه با اشاره به روز جهانی و هفته ملی کودک افزود: انتخاب این روز در تقویم جهانی و همچنین یک هفته در تقویم ملی کشور نشان از اهمیت کودکان و توجه به آن‌ها دارد چرا که آینده هر کشوری به دست همین کودکان حال حاضر است و ما باید از این هدیه‌های خداوند بزرگ که نزد ما به امانت گذارده شده‌اند مراقبت‌ کرده و امانت‌داران خوبی برای خدای مهربان باشیم.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار