تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
کد خبر: ۱۵۴۳۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
با برداشت شلتوک از شالیزارهای دهدز از توابع ایذه در هفته جاری، کار برداشت این محصول از سطح یک هزار و 150 هکتار شالیزارهای شهرستان ایذه آغاز شد
با برداشت شلتوک از شالیزارهای دهدز از توابع ایذه در هفته جاری، کار برداشت این محصول از سطح یک هزار و 150 هکتار شالیزارهای شهرستان ایذه آغاز شد.

سرپرست اداره جهاد کشاورزی ایذه گفت:از ابتدای هفته جاری برداشت شلتوک از سطح 450 هکتار از شالیزارهای دهدز آغاز شده و پیش بینی می‌شود در هر هکتار چهار تن برنج تولید شود شود که این سطح زیر کشت نسبت به سال زراعی گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

مصطفی هنرمندیان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برنج چمپای محلی و برنج گرده محلی از اقلام تولیدی در ایذه است که بیشتر این محصولات در سطح شهرستان به مصرف می رسد.

هنرمندیان همچنین از شروع برداشت از سطح 700 هکتار از شالیزارهای سایر نقاط شهرستان ایذه از هفته آینده خبر داد و گفت: این مقدار زمین زیر کشت در بخش‌های سوسن ، هلایجان و سایر نقاط شهرستان ایذه قرار دارند و پیش بینی می‌شود از این مزارع نیز در هر هکتار چهار تن برنج برداشت شود.

هنرمندیان از کم آبی و خشکسالی به عنوان دلیل زیر کشت نرفتن مقداری از شالیزارهای ایذه یاد کرد و اظهارکرد: کاهش منابع آب و خشکسالی در سال‌های اخیر باعث شده که در بخشی از زمین های کشاورزی شالیکاری نشود.

سرپرست اداره جهاد کشاورزی ایذه افزود: با توجه به بیمه بودن شالیزارهای ایذه، کشاورزانی که محصولات آنها دچار آسیب شده برای جبران خسارت وارده به صندوق بیمه محصولات کشاورزی مراجعه کنند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار