تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵
کد خبر: ۱۵۴۴۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان مطرح کرد:
اتباع خارجی نباید از مسیر جداگانه جابه جا شوند تا موجب احساس بیگانگی در آنان نشود
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: اتباع خارجی نباید از مسیر جداگانه جابه جا شوند تا موجب احساس بیگانگی در آنان نشود.

قدرت‌الله دهقان امروز در جلسه ستاد اربعین اظهار داشت: باید هر چه زودتر اعزام زوار اربعین حسینی را آغاز کنیم به دلیل اینکه موجب روان شدن تراکم و ترافیک زائران در مرزهای استان در روزهای نزدیک به اربعین حسینی می‌شود.

وی با بیان اینکه استقرار موکب‌ها از امروز در پایانه‌های چذابه و شلمچه آغاز می‌شود، افزود:  در انعکاس خبرهای اربعین حسینی از کارهای کلیشه‌ای پرهیز شود  و به جای آن اطلاعات لازم نسبت به آداب زیارت، بهداشت مسافر و غیره به شهروندان به ویژه زائران اربعین حسینی داده شود.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه رادیو اربعین برای ارائه اطلاعات به زائران هماهنگ شود، گفت: باید ستاد اربعین دولتی منحل شود و به سمت ستاد اربعین مردمی حرکت کند.

وی در پایان درباره اعزام اتباع خارجی از مرزهای خوزستان تاکید کرد: اتباع خارجی نباید از مسیر جداگانه جابه جا شوند تا موجب احساس بیگانگی در آنان نشود همچنین جابه جایی اتباع خارجی از مسیر جداگانه انعکاس بدی دارد.

تمام مسائل در پایانه‌ها در وقت نماز تعطیل شود

آیت‌الله ابوالحسن حسن زاده، امام جمعه موقت اهواز نیز در این جلسه اظهار داشت: هنگام اعزام زائران در وقت نماز تمام مسائل تعطیل شود و این پیوست فرهنگی را برای موکب‌داران تعریف کنیم.

وی افزود: صدا و سیمای خوزستان برنامه ویژه‌ای را به اربعین اختصاص دهند و در برنامه میزگردی جهت آشنایی شهروندان و زائران با آداب زیارت، بهداشت، تبلیغ در هنگام سفر و سفر از مجاری قانونی ایجاد شود.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه موکب‌های دولتی را در پایانه‌ها کاهش دهیم، گفت: اربعین الگوی همدلی در سایر خلا‌هایی است که استان خوزستان دارد.

100 درصد موکب‌ها شناسنامه‌دار شدند

محمود موسوی، رئیس بازسازی عتبات عالیات نیز در این جلسه اظهار داشت: جلسات لازم در جهت هماهنگی‌های بیشتر با سازمان‌های مربوطه برگزار شد.

وی با بیان اینکه جلسات توجیهی با موکب‌داران در مرز خوزستان و کشور عراق برگزار شد،افزود: 2 کتابچه در زمینه بیان نکات ضروری در اربعین و همچنین توصیه‌های لازم در رابطه با موکب‌ها تهیه شد.

رئیس بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه 100 درصد موکب‌ها شناسنامه‌دار شدند، گفت: موکب‌ها آمادگی پذیرایی زائران را دارند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار