تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۶
کد خبر: ۱۵۴۴۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
همزمان با ایام اربعین حسینی
مسئول کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ اهواز گفت: کاروان ۴۰ هزار نفری مردم خوزستان پیاده عازم کربلا می‌شود
مسئول کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ اهواز گفت: کاروان ۴۰ هزار نفری مردم خوزستان پیاده عازم کربلا می‌شود.

سید سعید شرفا در نشست خبری که امروز با حضور خبرنگاران در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: هیئت و حسینیه حضرت ابوالفضل العباس(ع) منطقه عین دو اهواز به منظور گرامیداشت شهدای کربلا و احیای سنت حسنه پیاده روی اربعین در سال 1392 اقدام به حرکت فرهنگی مذهبی پیاده روی اربعین کرد.

وی افزود: در سال نخست، پیاده روی اربعین با حضور 300 نفر از اهالی عین دو، ملاشیه، کوی سیاحی و مناطق اهواز دیگر انجام شد که این زوار پس از 4 روز به مرز رسیدند و سپس به زیارت عتبات عالیات مشرف شدند.

مسئول کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ اهواز تصریح کرد: پس از این حرکت فرهنگی مسیر اهواز تا مرز چذابه به نام طریق الحسین(ع) نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه در سال دوم 4 هزار نفر از نقاط گوناگون اهواز کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ را همراهی کردند، عنوان کرد: در این کاروان زوار حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) از مناطقی چون ملاشیه، شهرک رزمندگان (شهرک اهواز)، گلدشت، کوی مندلی، کوی علوی، سه راه خرمشهر، سه راه سوسنگرد، کیان، کیانشهر، نهضت‌آباد (لشکرآباد)، کوی سیاحی، بنی هاشم و منطقه عین 2  حضور داشتند.

شرفا گفت: در سال گذشته نیز بیش از 20 هزار نفر در کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ اهواز حضور داشتند که علاوه بر مردم اهواز عاشقان اباعبدالله‌الحسین(ع) از شهرستان‌هایی مانند کارون، باوی، حمیدیه، هویزه و دشت‌آزادگان و همچنین اهالی شهر بستان نیز در آن حضور داشتند.

وی با بیان اینکه حرکت کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ از مناطق محروم عین دو و ملاشیه اهواز آغاز شد، تاکید کرد: به فضل الهی این حرکت محله‌ای به یک حرکت جهانی و بین‌المللی تبدیل شد به طوری که زائرانی از کشورهای دیگر نیز تمایل به حضور در این برنامه دارند.

مسئول کاروان پیاده روی سفینهَ النجاهَ اهواز تصریح کرد: با توجه به استقبالی که سال گذشته از این کاروان شد پیش بینی می‌شود امسال بیش از 40 هزار نفر در پیاده روی مردم خوزستان حضور یابند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار