تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
کد خبر: ۱۵۴۴۱۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان مطرح کرد:
در مرحله اول جشن عاطفه‌ها که۲۳ شهریور ماه بود بیش از۴۰ میلیارد ریال جمع‌آوری شد و بیش از۳۰ درصد رشد داشتیم
مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان گفت: در مرحله اول جشن عاطفه‌ها که۲۳ شهریور ماه بود بیش از۴۰ میلیارد ریال جمع‌آوری شد و بیش از۳۰ درصد رشد داشتیم.

غلامرضا شریعتی ظهر امروز امروز در جشن عاطفه‌ها اظهار داشت: خداوند صفات ذاتی بی‌شماری دارد اما در آغاز قرآن برای شروع تلاوت آن صفت بخشندگی و مهربانی به عنوان صفتی برجسته نقل شده است.

وی افزود: در بسیاری از آیات قرآن به انفاق و بخشندگی به دو صورت مخفی و علنی تاکید شده با وجود اینکه کارهای خیر در خفا پسندیده‌تر است اما انفاق به صورت علنی نیز توصیه می‌شود تا عاملی برای تشویق دیگران در این کار خیر باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: در قرآن نکات متعددی برای انجام کار خیر وجود دارد تا جامعه به سمت جامعه‌ای عادلانه گام بردارد. انفاق و خیر رسانی امتحانی الهی است که نتایج آن تضمین شده و روشن است.

مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان نیز در این برنامه اظهارداشت: جشن عاطفه‌ها منبعث از تعالیم انبیاء الهی و فرهنگ مهربانی ایرانیان است و هدف از برگزاری این برنامه ملی توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری است.

وی ضمن اشاره به اینکه انفاق باعث گسترش سنت حسنه است افزود: در مرحله اول جشن عاطفه‌ها که23 شهریور ماه بود بیش از40 میلیارد ریال جمع آوری شد و بیش از30 درصد رشد داشتیم.

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان بیان کرد: سال گذشته33 میلیارد ریال درسطح استان خوزستان جمع آوری شد و امسال پیش بینی می‌شود که در دو مرحله بیش از5 میلیارد تومان جمع آوری شود.

بهانه‌ای به نام جشن عاطفه‌ها

مهدی رفیعی‌دهکردی معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز در این برنامه اظهار داشت: جشن عاطفه‌ها بهانه‌ای برای یادآوری مسائلی است که هرگز نباید فراموش شوند. مصداق جشن عاطفه‌ها کمک مالی است اما مجموعه مفاهیمی وجود دارد که باید به این واژه اضافه شوند.

وی افزود: ما جامعه‌ای داریم که نیاز به کار و تلاش دارد که این خود نمونه مهربانی است و دانش آموز در جایگاه خود با تحصیل پاسخ تلاش جامعه و والدین خویش را می‌دهد و در آینده منبع مهربانی برای جامعه است.

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش بیان کرد: جشن عاطفه‌ها یاد آور همکاری است و جامعه بدون همکاری و همدلی مهربانی ندارد. جشن عاطفه‌ها یاد آور ساده ترین اتفاق یعنی لبخند است.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار