تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۱۵۴۴۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای خوزستان :
اربعین حسینی روزانه هزار دستگاه اتوبوس در ۲ پایانه شلمچه و چذابه آماده جابه جایی زئران در مسیر برگشت هستند
مدیرکل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای خوزستان با اشاره به اینکه کمبود اتوبوس برای حمل و نقل زوار اربعین حسینی نداریم،گفت: اربعین حسینی روزانه هزار دستگاه اتوبوس در ۲ پایانه شلمچه و چذابه آماده جابه جایی زئران در مسیر برگشت هستند.

مسعود مصدقی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌های پایانه‌های شلمچه و چذابه اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام شد، اظهار داشت: قطعا مراسم اربعین امسال نسبت به اربعین سال گذشته شرایط مطلوب‌تری برخوردار است.

وی با بیان اینکه در پایانه شلمچه زیرساخت‌ها کامل است، افزود: بزرگترین سالن مسافربری 24 مرز جمهوری اسلامی ایران سال گذشته افتتاح شد همچنین اقدامات محوطه سازی پایانه شلمچه نیز روبه اتمام است.

مدیرکل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه مسیر اتباع خارجی تا هفته آینده راه‌‍اندازی می‌شود، گفت: در پایانه چذابه برای ایجاد سایت اختیاری یک قرارداد 12 میلیارد تومانی بسته شد که امیدواریم بتوانیم از آن برای تردد زوار استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: برای ارتقا امنیت عبور و مرور زوار اربعین حسینی همه کریدورهای ورود‌ی مختلف استان عملیات لکه‌گیری، خط‌کشی، روکش آسفالت و نصب علائم انجام شده همچنین این اقدامات را برای مسیرهای منتهی به مرز در حال انجام است.

مصدقی با بیان اینکه در مسیرهایی که نیاز به حفاظ بتنی یا روشنایی دارند، شناسایی شدند، بیان کرد: سال گذشته در بحث ناوگان حمل و نقل تجربه خوبی داشتیم و از ظرفیت ناوگان‌های استان‌های معین برای جابه‌جایی زوار استفاده شد.

وی توضیح داد: در اربعین حسینی روزانه هزار دستگاه اتوبوس در 2 پایانه شلمچه و چذابه آماده جابه جایی زئران اباعبدالله الحسین(ع) در برگشت را انجام دهند و با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته این اقدام موجب رضایتمندی نسبی زائران شده است.

مدیرکل حمل و نقل و راهداری جاده‌ای خوزستان تاکید کرد: در بحث اتوبوس کمبودی نداریم و با توجه به اینکه این امر رقابتی شده هزینه‌های اتوبوس‌ها در مرز چذابه و شلمچه با قیمت سابق خود زائران را جابه جا می‌کردند.

وی تصریح کرد: سال گذشته مرز شلمچه بین سه مرز به عنوان بهترین مرز شناخته شد همچنین در اربعین سال گذشته مرز چذابه بهترین مرز معرفی شد که این امر موید این است که دستگاه‌های خدمت‌رسان پای کار هستند تا خدمات مطلوب را ارائه دهند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار