تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
کد خبر: ۱۵۵۴۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نزدیک به 30 نفر از قطعه سازان، بازاریان و تامین کنندگان قطعات گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز روز یکشنبه با تجمع در ورودی این شرکت، خواستار پرداخت مطالبات خود از سوی مسئولان این شرکت شدند
نزدیک به 30 نفر از قطعه سازان، بازاریان و تامین کنندگان قطعات گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز روز یکشنبه با تجمع در ورودی این شرکت، خواستار پرداخت مطالبات خود از سوی مسئولان این شرکت شدند. این طلبکاران از ساعت 8:30 امروز در مقابل درب گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان تجمع اعتراضی کردند.

طلبکاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در انتظار دریافت طلب خود

آنها با در دست داشتن پلاکاردی نسبت به پرداخت نشدن طلب سه ساله خود اعتراض کردند و با پارک کردن ماشین های خود در مقابل در این شرکت، ورودی آن را مسدود کردند. این سومین تجمع طلبکاران در یک ماه گذشته است.

یکی از این قطعه سازان اظهار کرد: ما در حوزه ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز این شرکت فعالیت داشته و بدهی چندین ماه قطعه سازان پرداخت نشده است.

وی که خواست نامش فاش نشود افزود: مدتهاست که وعده پرداخت طلب به ما می دهند اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این قطعه ساز بیان کرد: قرار بود همراه با هر پرداختی حقوق معوقه به کارگران گروه ملی، یک پرداختی را نیز به قطعه سازان اختصاص دهند اما همچنان در این پرداختی تعلل دیده می شود.

وی تعداد کل طلبکاران در این زمینه خرید و ساخت قطعات گروه ملی را 200 نفر اعلام کرد و گفت: طلب قطعه سازان مربوط به سال 1393 تاکنون است و رقم آن نزدیک به 180 میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: درحالی که مدیریت این شرکت درحال تحویل و تحول است، تکلیف قطعه سازان و فروشندگان مشخص نیست و جواب روشنی داده نمی شود.

مسئول دفتر مدیر عامل گروه ملی در میان تجمع کننده ها حضور پیدا کرد و آنها را به آرامش دعوت کرد اما همچنان حمید محمودی، عضو هیات مدیره و مدیر عامل، و حسین آقاجری، مدیر امور مالی، از مصاحبه با خبرنگار ایرنا خودداری می‌کنند.

این تجمع تا زمان مخابره این خبر همچنان ادامه دارد.

گرﻭﻩ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻓﻮﻻﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ از معدود تولیدکنندگان بزرگ محصولات نوردی با ظرفیت سالیانه یک میلیون و 435 هزار تن فرآورده های فولادی و 430 هزار تن شمش فولادی و بیش از سه هزار نفر نیروی کار متخصص و متعهد است که در شرق اهواز قرار دارد.

این شرکت در سال 88 به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در سال 1390 تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره می شد.

بلاتکلیفی این شرکت موجب زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی شده و کارگران و شرکت گروه ملی فولاد اسفند پارسال به بانک ملی واگذار شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار