تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
کد خبر: ۱۵۶۳۴۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول:
با وجود پیگیری شورای این شهر برای حذف تبصره 3 از قبض آب بهای مردم دزفول ،‌اداره کل آب و فاضلاب خوزستان حاضر به حذف این تبصره نبوده و همچنان مبلغ اضافی از مردم این شهر بابت آب بها دریافت می شود
تبصره 3 که از آن به عنوان ماده واحده قانونی نام برده می شود از دی ماه پارسال و در پی اعلام موافقت شورای چهارم دزفول بر روی قبض آب مشترکان اعمال می شود.

بر اساس این تبصره بر روی قبض مشترکان کم مصرف آب بین صفر تا 5 متر مکعب در ماه 10 هزار ریال ، 5 تا 10 مترمکعب در ماه 20 هزار ریال ، 10 تا 15 متر مکعب 20 هزار ریال ، مصرف 15 تا 20 متر مکعب آب در ماه 40 هزار ریال تحت عنوان تبصره 3 اضافه شده ضمن اینکه این روند تصاعدی با افزایش مصرف آب در ماه روند صعودی دارد.

اعمال این تبصره بر روی قبض آب مشترکان دزفول که افزایش قبض آب را به دنبال داشته موجب اعتراض شهروندان شده است.

مردم دزفول شورای اسلامی این شهر را بابت اضافه شدن این تبصره به قبض آب مقصر می دانند.

عظیم سرافراز روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود:به علت نارضایتی مردم ، شورای پنجم 2 بار لغو این لایحه را تصویب کرد و تاکنون 2 بار با اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان در این رابطه مکاتبه شده ولی تاکنون هیچ پاسخی دریافت نشده است.

وی بی توجهی آب وفاضلاب استان به نامه های شورای دزفول را توهین به مردم و شورا دانست و گفت:در 2 نوبت قرار بود نشست مشترک شورای حل اختلاف استانداری جهت بررسی موضوع و تطبیق مصوبات برگزار شود ولی نشست های مرتبط با این موضوع لغو شده و به مطالبه مردم و شورای این شهر توجه نشد.

سرافراز اضافه کرد:شورای پنجم خردادماه 96،برای بار سوم این لایحه را لغو و تحویل فرمانداری داد و نامه به استانداری ابلاغ شد ولی هیچ جوابی داده نشد.

وی اظهار کرد:در چندین نوبت نیز به آب وفاضلاب استان نامه دادیم که آخرین بار آن نهم آبانماه بود ولی بازهم کسی پاسخگو نیست ،اگر شورای دزفول توانایی تصویب یک لایحه را دارد چرا لغو همان لایحه اجرایی نمی شود.

رئیس شورای شهر دزفول هشدار داد:اگر تا چهارشنبه همین هفته آب وفاضلاب استان خوزستان پاسخی به نامه شورای شهر ندهد و در نشست رسمی شورای شهر شرکت نکند موضوع را از طریق وزارت نیرو پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت:کارگروه ویژه ای برای بررسی این موضوع در شورای شهر تشکیل شده است تا مشخص شود درآمد حاصل از افزایش آب بها بابت اعمال تبصره 3 کجا هزینه شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر دزفول نیز گفت: شورای چهارم با آگاهی کامل اقدام به تصویب این لایحه کرده بود و الان هم به علت نارضایتی مردم به اشتباه خود اعتراف کرده و عدم اجرای لغو این لایحه ظلم در حق مردم است .

فرهاد جاموسی افزود:اگر تا روز چهارشنبه اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان پاسخگوی اعضای شورای شهر دزفول نباشد شورا از مردم دزفول خواهد خواست تا قبض آب خود را به سطل زباله بیاندازند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار