تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
کد خبر: ۱۵۷۲۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
طرح بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی معوق تا پایان سال 95، پایان آذرماه به اتمام می‌رسد
معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: طرح بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی معوق تا پایان سال 95، پایان آذرماه به اتمام می‌رسد.

سرهنگ جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه 96، مقرر شده است در صورتی که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال 95 اقدام کنند، 2 برابری دیرکرد آنها بخشوده شود.

وی افزود: بر این اساس و با تمهیدات اندیشیده شده، مالکان وسایل نقلیه تا پایان آذرماه، اگر جرایم معوق رانندگی تا پایان سال 95 را پرداخت کنند، می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شده و به جای پرداخت جریمه 2 برابری، اصل مبلغ را بپردازند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در صورتی که مالکان وسایل نقلیه در مهلت مقرر نسبت به پرداخت جرایم معوق خود اقدام نکنند، به طور سیستمی جریمه 2 برابری آنها مجدداً اعمال می‌شود.

سرهنگ جهانی ادامه داد: این فرصت بسیار خوبی است که قانونگذار در اختیار هموطنان قرار داده است تا بتوانند نسبت به پرداخت دیون معوقه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه پلیس، تسهیلاتی در کنار این بخشودگی فراهم کرده است، گفت: پرداخت موردی جرایم رانندگی در سایت www.rahvar120.ir طراحی شده است و هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت، نسبت به پرداخت موردی یا همان اقساطی جرایم اقدام کنند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا افزود: تجربه سال‌های قبل نشان داده است که اغلب هموطنان در روزهای پایانی اتمام طرح، مراجعه می کنند که متاسفانه به علت مراجعه حداکثری در روزهای پایانی، ارائه خدمات توسط پلیس راهور یا سامانه‌های پلیس به علت حجم مراجعات با مشکل مواجه خواهد شد.

سرهنگ جهانی با اشاره به اینکه این مهلت بخشودگی به هیچ وجه قابل تمدید نیست، یادآور شد: هموطنان ممکن است نسبت به این موضوع ناآگاه باشند که اگر در حال حاضر صورت وضعیت جرایم خودروی‌شان را ملاحظه می‌کنند و این جریمه زیر یک میلیون تومان است، بعد از اتمام مهلت بخشودگی، به علت برگشت 2 برابری جرایم پرداخت نشده، رقم جرایم معوق آنها بالاتر خواهد رفت.

وی تصریح کرد: اگر جرایم معوق رانندگان به بالای یک میلیون تومان برسد، حتما شکایت برای خودروها در سامانه ثبت می‌شود و مأموران پلیس راهور در صورت مشاهده این خودروها، نسبت به توقیف وسیله نقلیه آنها اقدام خواهند کرد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: هموطنان در نظر داشته باشند که در حال حاضر با پرداخت به موقع جرایم دو امتیاز می‌توانند کسب کنند؛ اولا از طرح بخشودگی استفاده کنند، ثانیا موضوع محدودیت در تردد وسایل نقلیه دیگر شامل حالشان نمی‌شود و می‌توانند از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشند.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار