تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۱۵۷۳۷۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 حدود 50 نفر از سپرده گذاران تعاونی وحدت (آرمان سابق) صبح دوشنبه در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن سود سپرده های خود خواندند در مقابل یکی از شعبه های موسسه ملل در اهواز ، تجمع کردند.

یکی از سپرده گذاران تعاونی وحدت (آرمان سابق) اظهارکرد: طبق قراردادی هایی که بین سپرده گذاران و موسسه آرمان بسته شده، سود این سپرده ها 23 درصد است ولی رسانه ها از پرداخت این سپرده ها با سود 15 درصد خبر داده اند.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود بیان کرد: برخی زمان در نظر گرفتن سود 15 درصد را از سال 92(زمان اعلام این رقم به عنوان سود قانونی در کشور) و برخی آن را از زمان افتتاح حساب اعلام کرده اند و همین موضوع باعث سردرگمی سپرده گذاران شده است.

برخی دیگر از سپرده گذاران تعاونی وحدت(آرمان سابق) گفتند: موسسه ملل به آنها اعلام کرده طبق دستور بانک مرکزی، سود دریافتی سپرده ها از زمان افتتاح حساب تا 11 مرداد امسال جمع شده و با نرخ 15 درصد محاسبه می شود.

پرداخت سود 15 درصد به سپرده گذاران تعاونی وحدت (آرمان سابق) باعث کاهش رقم موجودی حساب ثبت شده در دفترچه های بانکی صاحبان حساب شده و همین موضوع اعتراض سپرده گذاران را در پی داشته است.

به گفته 'امین' از سپرده گذاران تعاونی وحدت (آرمان سابق)، مدیرکل بانک مرکزی ایران با حضور در رسانه ملی کشور خبر از پرداخت سود 23 درصد به موسسات مالی و اعتباری آرمان وحدت، البرز ایرانیان و افضل توس داده بود ولی همچنان مسئولان تعاونی وحدت (آرمان سابق) بر اعطای سود 15درصد اصرار دارند.

گفتنی است موسسه مالی و اعتباری آرمان در سال 92 از ادغام مؤسسات مالی و اعتباری فرشتگان، فردوسی و افضل توس تشکیل شد ولی در نهایت در ابتدای امسال به دنبال لغو یک طرفه قرارداد ادغام این 2 موسسه(آرمان و توسعه) از سوی موسسه توسعه، فعالیت این تعاونی اعتباری از سوی بانک مرکزی غیرمجاز اعلام و حساب سپرده گذاران آن مسدود شد.
در خرداد امسال نیز شورای پول و اعتبار دستور انحلال رسمی موسسه آرمان را به دلیل فعالیت غیرمجاز صادر کرد.

در ادامه بر اساس تصمیم بانک مرکزی و تفاهم نامه منعقد شده، مسئولیت مدیریت دارایی ها و بدهی‌های وحدت (آرمان) به موسسه اعتباری ملل محول شد و این موسسه در آخرین اطلاعیه خود از پرداخت سپرده های بالاتر از یک میلیارد ریال با سود 15 درصد خبر داد و همین موضوع موجب اعتراض سپرده گذاران شد.

طبق جدول ابلاغ شده از سوی موسسه ملل، از چهارم آذر سپرده گذاران با حضور در شعب این دفتر می توانند نسبت به دریافت کارت بانک خود اقدام کنند.

به گفته مسئولان موسسه ملل در اهواز این کارت ها پس از یک هفته شارژ و اصل پول و سود 15 درصد به این کارت ها واریز می شود. این در حالی است که سپرده گذارانِ کمتر از یک میلیارد ریال که کارت حساب خود را از موسسه ملل دریافت کرده اند، گفته اند این کارت ها بر خلاف وعده موسسه، هنوز شارژ نشده است.

تعاونی اعتبار وحدت (آرمان سابق) 34 شعبه در خوزستان و 14 شعبه در اهواز دارد و طبق اعلام دادستانی اهواز، حجم سرمایه خوزستانی ها که بیش ترین سرمایه را در این موسسه دارند، بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد تومان است.
مرجع / ایرنا
برچسب ها: موسسه آرمان
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷
بی نام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
سلام ، لطفا تکلیف سپرده های مشترک موسسه آرمان را هم روشن کنید.
فرشاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
سلام ما سپرده گذاران تعاونی وحدت آرمان شهرستان گتوندیم ولی هنوز این موسسه راکد هست و میگن به ما خط اعتباری ندادن. و برای گرفتن سپرده باید برن دزفول که این امر شاید برای برخی مشکل باشه لطفا پیگیری نمایید.
سید
|
ROMANIA
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
سیف، درخصوص تعیین تکلیف سپرده گذاران دیگر تعاونی های منحله نیز گفت: تعیین تکلیف سه تعاونی آرمان وحدت، آرمان البرز ایرانیان و افضل توس هم کماکان در پروسه رسیدگی است و مدیریت دارایی و بدهی های افضل توس به بانک آینده، البرز ایرانیان به بانک تجارت و وحدت به موسسه اعتباری ملل واگذار شده است. در حال حاضر هم سپرده گذاران این سه موسسه که تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نزد این موسسه داشتند اموال خود را تا هفته گذشته دریافت کرده اند. به این ترتیب حدود ۹۸ درصد از سپرده گذاران این موسسات هم تعیین تکلیف شده اند. صاحبان حساب های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هم از ۱۱ آذر تا ۱۰۰ میلیون از سپرده های خود را به صورت علی الحساب می توانند دریافت کنند تا در مرحله بعد با شناسایی کامل اموال، مابقی طلب آن ها هم به دستشان برسد. ضمن این که سود در نظر گرفته شده برای سپرده گذاران این سه موسسه از زمان انحلال ۱۵ درصد است.
این یعنی دزدی از سپرده ها
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
سود ۱۵ درصدیاز زمان افتتاح یعنی دزدی از سپردها چرا که سودهای گرفته شده در سالهای قبل را از اصل سپرده کم می کنند
عدالت!!!!!!!
مال باخته
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
نرخ سپرده 15درصد الان 3ماهه که ابلاغ شده چرا سال گذشته حتی بانکهای دولتی ن وخصوصی مبلغ بالای 100میلیون تومان 23درصد سود می دادند -چرا چرا
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
0
0
از سرتونم زیاده تا دیروز برا اصل پول وحشی بازی میکردید الان سود ۱۵ درصد میدهند میگویید ۲۲ درصد میخواهیم .
خجالت بکشید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
0
0
۲۰ میلیون تومان داشتم در موسسه ارمان ولی امروز ۲میلیون تومان ریختن حساب پس باقی پولم کجاست
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار