تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
کد خبر: ۱۵۷۴۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
برداشت زعفران از سطح 10 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان ایذه آغاز شد
 سرپرست جهاد کشاورزی ایذه گفت: برداشت زعفران از سطح 10 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان ایذه آغاز شد.

مصطفی هنرمندیان روز سه شنبه اظهارکرد: پیش بینی می شود از هر هکتار سطح زیرکشت محصول زعفران افزون بر سه کیلوگرم محصول طلای سرخ برداشت شود.

وی‌ با بیان اینکه 2/5 هکتار در شهر دهدز از توابع ایذه و 7/5 هکتار در سایر نقاط ایذه به زیر کشت زعفران رفته گفت: آغاز برداشت طلای سرخ در روستای قلعه سرد دهدز شروع شده و تا پایان نیمه نخست آذر ادامه دارد.

هنرمندیان‌ افزود:زمین کشت شده زعفران این شهرستان، بیش از 6 سال هیچ کود شیمیایی و سهمی را دریافت نکرده، که ارگانیک بودن آن ‌مورد توجه است.

سرپرست جهاد کشاورزی ایذه با بیان اینکه محصول زعفران ایذه مشتریان خارجی نیز دارد اظهار کرد: این محصول دارای کیفیت بالا، و قیمتی بین 80 میلیون تا 150 میلیون ریال در بازار مصرف دارد.

وی افزود: کار کاشت پیاز زعفران در شهرستان ایذه اوایل مهر آغاز و در آذر آماده برداشت می شود.

وی گفت: سطح زیر کشت این محصول ارزشمند در شهرستان ایذه به دلیل شرایط اقلیمی مناسب منطقه و نیاز کم زعفران به آب، با افزایش همراه بوده است. 

هنرمندیان بیان‌ کرد: استفاده از بخش های مختلف گیاه زعفران از قیبل، زعفران،گلبرگ، پرچم و خامه آن باعث اقتصادی بودن این محصول با ارزش شده است.

وی گفت: کاشت گیاهان دارویی و صنعتی با هدف صرفه جویی در مصرف آب، رونق درآمد مردم و توسعه اقتصادی مورد توجه دولت و تولید کنندگان روستایی است.

هنرمندیان افزود: مراحل کاشت، داشت و برداشت طلای سرخ در این منطقه برای 50 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

شهرستان ایذه در شرق خوزستان واقع است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار