تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
کد خبر: ۱۵۷۴۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس پلیس راه خوزستان:
رئیس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه سرعت بالا و غیرمجاز بیشترین عامل تصادفات در خوزستان است، اجرای طرح کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها را در کاهش تعداد و شدت تصادفات بسیار اثربخش دانست. 
  
سرهنگ رضا دولتشاهی در خصوص اثربخشی طرح کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها اظهار کرد: قطعا کاهش سرعت تأثیر مثبتی در کاهش تعداد و شدت تصادفات می‌گذارد زیرا سرعت غیرمجاز و سرعت بالا یکی از مشکلات اساسی و عامل بیشترین تصادفات به ویژه تصادفات فوتی در خوزستان است. 
  
وی تصریح کرد: البته منظور ما از سرعت‌های غیرمجاز لزوما سرعت‌های فراتر از سرعت مجاز نیست بلکه مقصود ما از سرعت‌های غیرمجاز، سرعت‌های غیرمطمئنه است. چه بسا سرعت یک خودرو مجاز باشد، اما مطمئنه نباشد و همین سرعت غیرمطمئنه موجب وقوع تصادف شود. 
  
رئیس پلیس راه خوزستان افزود: متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم فرهنگ رعایت سرعت مطمئنه را در جامعه و در میان رانندگان به وجود بیاوریم. بنابراین اجرای طرح کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز که از سوی سازمان راهداری کشور مطرح شده است، قطعا می‌تواند سرعت خودروها را به همان سرعت مطمئنه که مد نظر ما است، برساند. البته این طرح هنوز تأیید نشده و در دست بررسی است. 
  
دولتشاهی با اشاره به تأثیر کاهش سرعت مجاز بر شدت تصادفات نیز عنوان کرد: اگر سقف سرعت مجاز کاهش یابد، قطعا از شدت تصادفات با هر عامل دیگری حتی عواملی نظیر عدم توجه به جلو، خواب‌آلودگی و ... می‌کاهد و به تبع آن موجب کاهش میزان تلفات تصادفات جاده‌ای می‌شود. 
  
وی در پاسخ به این سوال که آیا صرف کاهش سرعت مجاز، بدون استانداردسازی جاده‌ها می‌تواند اثربخش باشد، بیان کرد: به طور کلی در هر تصادفی سه عامل نقش دارند که عبارتند از عامل انسانی، عامل جاده و عامل وسیله نقلیه(خودرو). کاهش سرعت مجاز که به عامل انسانی مربوط می‌شود، در کوتاه‌مدت هم می‌تواند جواب بدهد و اثربخشی خود را نشان دهد اما بحث استانداردسازی جاده‌ها بسیار زمان‌بر است و در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست. البته باید وضعیت جاده‌های کشور نیز حتما استاندارد شوند. 
  
رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: جاده‌های خوزستان نسبت به جاده‌های دیگر نقاط کشور در بدترین وضعیت قرار دارند. خوزستان از استان‌هایی است که دارای بیشترین عقب‌ماندگی در بحث جاده‌ها است. شرایط خوزستان نظیر وجود بنادر مختلف، صنعت نفت و سایر صنایع، ترافیک سنگینی را بر جاده‌های خوزستان تحمیل می‌کند که وضعیت جاده‌های ما از نظر استاندارد به هیچ وجه با این شرایط تناسب ندارند. 
  
دولتشاهی ادامه داد: قطعا استانداردسازی جاده‌ها از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، اما زمان‌بر است و نمی‌تواند مانند طرح کاهش سقف سرعت مجاز در کوتاه‌مدت اثر بخشد و جواب دهد. 
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
0
1
کاملا مخالفم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار