تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
کد خبر: ۱۵۷۴۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
یک روز پس از زلزله بزرگی که در غرب ایران و در استان کرمانشاه اتفاق افتاد، یک سایت نه چندان معروف برای مردم ما، صدای مردی را پخش می کرد که به ایرانی ها به فارسی سلام داده و می گفت: من گفته بودم! ایرانی ها، سلام! من گفته بودم زلزله می یاد!

او اهل میسوری امریکا و یک دانشمند مستقل است که در مورد مباحث ژئوگرافیک، تحقیقات زیادی دارد. تحقیقات او به مباحث مجادله ای  و گاهی خشمگین کننده شهرت دارند. با وجود داشتن مخالفان بسیار، او در پیش بینی زلزله با تکیه برعلم زمین شناسی، اندازه گیری و دنبال کردن ارتعاشات داخلی زمین، ابزار و تجهیزات مدرن و نرم افزاری مخصوص، به شهرتی جهانی رسیده است.

میشل جنیتچ، از سال 2010 ، متدی را برای پیشرفت حرکات و ارتعاشات درونی زمین کشف کرد. این متد به او این امکان را داده است تا با تکیه بر نقطه شروع حرکت و فشار اولیه، حرکات، ارتعاشات و فشارهای بعدی ، که ناشی از فشار اولیه بوده اند را با ذکر مکان و همچنین زمان ، تا حد بسیار زیادی ، به درستی تشخیص دهد. او در روش کار خود با کمک گرفتن از نقطه های بی حرکت، silent zone)) همچنین قادر است درجه ی قدرت زلزله را پیش بینی نماید.

حالا این دانشمندی که سخنانش چندان مورد تائید مراجع رسمی هم نیست در جدید ترین هشدار خود،  زلزله ای با قدرت بیش از 5.5 ریشتر را تا آخر هفته یعنی تا یکشنبه آینده در ایران پیش بینی کرده است. البته او در این هشدار خود تاکید کرده که سطح آمادگی  ایرانی ها بهتر است برای زلزله تا 6.5 ریشتر باشد.

بسیاری از دنبال کننده های ویدیوهای میشل، اذعان داشته اند که بیش از 85 درصد پیشگویی های او درست از آب درآمده است. میشل هر یکشنبه ، با ارسال یک ویدیو در سایت  www.dutchsinse.com - www.dutchsinse.live  ، زلزله های هفته ی در پیش رو را ، بر اساس وضعیت حرکات زمین در هفته و هفته های گذشته پیش بینی می کند.

جدیدترین هشدارهای مردی که می گوید زلزله کرمانشاه را پیش بینی کرده بود

جدیدترین هشدارهای مردی که می گوید زلزله کرمانشاه را پیش بینی کرده بود

جدیدترین هشدارهای مردی که می گوید زلزله کرمانشاه را پیش بینی کرده بود

جدیدترین هشدارهای مردی که می گوید زلزله کرمانشاه را پیش بینی کرده بود

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مصطفی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
0
2
آقا این بابا هر کی هست دمش گرم .پس چرا همه به سایت و پیش بینی هاش عمل نمیکنن ؟ واقعا همچین فردی با چنین دانشی بود ه و مردم ما و بقیه جاها ازش بی خبر ن؟ به نظرم خیلی خوبه که همه آدرس سایتش رو داشته باشن و دنبال کنن
ممنون از این خبر خوب
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار